pro-cycling.org
Richie Porte: Trasa tego Tour de France to nieporozumienie
napisał: Mateusz Pikos (2017-07-14 21:04:05).

Australijczyk nie kryje swego niezadowolenia z trasy tegorocznej Wielkiej Pętli. Celował on w zwycięstwo, ale niestety ambitne plany przekreślił fatalnie wyglądający upadek podczas 9. etapu.Fot. ASO/A.Broadway


Gdy bilans poszkodowanych podczas niedzielnego etapu był już znany, rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa trasy wyścigu. Głos w tej sprawie zabrał teraz również jedne z poszkodowanych – Richie Porte.

W wywiadzie udzielonym australijskiemu portalowi SBS zawodnik BMC Racing Team zapewniał, że - każdy w peletonie kwestionował bezpieczeństwo tego zjazdu, a po chwili dalszej rozmowy postawił pytanie: - Ciekawe czy oglądaliby to z przyjemnością gdyby tamtędy pędził w dół ich syn? Pytam całkiem serio, nie tylko dlatego, że przez najbliższe trzy tygodnie nie będę w stanie ruszyć się z kanapy.

Upadek spowodowany był ścięciem zakrętu podczas zjazdu i przejazdem przez trawiasty odcinek ze sporą prędkością. Następnie kolarz z Antypodów uderzył z całym impetem w szosę i pociągnął za sobą w dół Dana Martina (Quick-Step Floors). Jak się później okazało, wszystko zakończyło się złamaniem obojczyka i miednicy.

- Jestem niezwykle zmotywowany przed przyszłorocznym Tourem. To dla mnie najważniejszy cel w tej chwili - opowiada o swych planach na przyszłość Porte, rzucając na zakończenie: - Ta trasa jest nieporozumieniem, to nie jest tradycyjny Tour de France. Naprawdę nie wiem jak mogło do tego dojść.