pro-cycling.org
Jakob Fuglsang wycofał się z Tour de France
napisał: Artur Pierzyński (2017-07-14 19:45:38).

Jakob Fuglsang (Astana) ucierpiał w wyniku kraksy na 11. etapie Tour de France, jednak kontynuował jazdę w wyścigu. Na dzisiejszym, 13. etapie, z powodu zbyt dużego bólu Duńczyk zrezygnował z dalszego udziału w Wielkiej Pętli.Fot. Astana/BettiniPhoto


Jeszcze przed etapem Fuglsang deklarował, że nie odczuwał wielkiego bólu na podjazdach: - Największym problemem są zjazdy i nierówna droga, wszystkie uderzenia wtedy bolą. Dzisiaj będzie rzeź w czystej postaci, a ja muszę tylko przetrwać. Pozostali muszą walczyć o utrzymanie żółtej koszulki, ja muszę jechać swój własny wyścig o przetrwanie - powiedział przed etapem Fuglsang. Jak się jednak okazało, odczucia towarzyszące mu podczas 13. etapu były ponad jego siły.

Mimo kraksy, po 11. etapie Duńczyk utrzymywał miejsce w czołowej 10 klasyfikacji generalnej, wspierając jednocześnie swojego lidera Fabio Aru. Niestety na wczorajszym, pierwszym z pirenejskich etapów, poniósł sporą stratę i przepadła mu szansa na ukończenie wyścigu na dobrym miejscu. Ze swoimi obrażeniami nie był również w stanie pomagać w obronie maillot jaune.