pro-cycling.org
Peter Sagan wystartuje w Tour de Pologne
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-07-14 12:29:07).

Jak poinformował dziś organizator 74. Tour de Pologne, na starcie rozpoczynającego się 29 lipca wyścigu pojawi się mistrz świata Peter Sagan (Bora-hansgrohe).Fot. Bora-hansgrohe | Veloimages


W związku z bardzo wczesnym pożegnaniem się z tegorocznym Tour de France, Peter Sagan zdecydował się jednak dokonać małych zmian w swoim kalendarzu startów i - jak zapowiada LangTeam - pojawi się na starcie 74. Tour de Pologne. Ostatnio słowacki mistrz świata rywalizował w naszym narodowym Tourze w 2011 roku, sięgając wówczas po triumf w klasyfikacji generalnej.

Decyzja Sagana nie byłaby jednak aż tak niespodziewana, bowiem już wcześniej brał on pod uwagę możliwość rywalizacji w Tour de Pologne. Znalazł się on na szerokiej liście startowej ekipy Bora-hansgrohe. Poza nim, obecni w nim byli także: Jan Barta, Erik Baska, Cesare Benedetti, Michael Kolar, Leopold Konig, Patrick Konrad, Gregor Muhlberger, Metteo Pelucchi, Aleksejs Saramontis oraz Michael Schwarzmann.

Teoretycznie to spośród tych zawodników miałby zostać wybrany ostateczny skład Bory na Tour de Pologne, jednak z uwagi na wycofanie się Rafała Majki z Wielkiej Pętli nie wiadomo, czy nie zajdzie tu jakaś zmiana.