pro-cycling.org
TdF: Uran i Bennett jednak bez kar
napisał: Tomasz Bojanowski (2017-07-14 12:06:23).

Kara 20 sekund dla Rigoberto Urana (Cannondale-Garmin) i George'a Bennetta (LottoNL- Jumbo), nałożona wczoraj przez sędziów za pobieranie bidonu na ostatnich 20 kilometrach 12. etapu Tour de France, została anulowana.Fot. Cannondale-Garmin


Pierwotnie mówiło się, że ukarani Rigoberto Uran, Geroge Bennett i Serge Pauwels (Dimension Data) pobierali bidony z aut na ostatnich 20 kilometrach czwartkowego etapu Touru. Kibice śledzący wyścig zirytowali się, ponieważ etapowy zwycięzca Romain Bardet (AG2R LA Mondiale), który również pobierał wodę w końcówce, kary uniknął. Tłumaczono to tym, że Bardet wziął butelkę wody od przypadkowego kibica, co złamaniem przepisów już nie jest. Jak się jednak okazuje, cała czwórka sięgała wczoraj właśnie po butelki z wodą od ludzi stojących przy trasie, a nie bidony z aut technicznych (czego na ostatnich 20 kilometrach zabraniają przepisy UCI - 12.1.040/ 23.2).

Po odwołaniu złożonym przed drużynę Cannondale, a następnie burzliwych obradach sędziowie zdecydowali się anulować kary nałożone dla zawodników. Dzięki temu Rigoberto Uran traci tylko 35 sekund do przewodzącego w klasyfikacji gneralnej Fabio Aru (Astana) i ciągle liczy się w walce o końcowe zwycięstwo. Strata George'a Bennetta wynosi 4 minuty i 4 sekundy.