pro-cycling.org
Turyngia: Cromwell najlepsza na finiszu
napisał: Magda Tkacz (2017-07-13 21:07:25).

Etap ponownie dla zespołu Canyon Sram, lecz tym razem triumfatorką została Tiffany Cromwell. Jej klubowa koleżanka Lisa Brennauer pozostała na prowadzeniu w generalce. Polki również nie próżnują, o krok od podium zakończyła dziś odcinek Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski), natomiast Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) plasuje się na 3. lokacie w generalce.

Wyniki 1. etapu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour 2017

Podczas 1. etapu panie zmierzyły się z dystansem 124 kilometrów. Początkowo nie pojawił się żadny odjazd, ale zawodniczki jechały czujnie, ścigając się na lotnych premiach. Na sprintach dobrze wypadała Amy Pieters (Reprezentacja Holandii), ale także Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) wygrała jedną premię, dzięki czemu Polka zyskała cenne bonifikaty czasowe, uwzględniane w klasyfikacji generalnej.

W drugiej fazie wyścigu swoje 5 minut miała również Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski), która zdobyła kolejną premię. Z tego miejsca do mety podążał peleton liczący blisko 60 zawodniczek. Najszybsza na 1. etapie była Tiffany Cromwell (Canyon Sram), pokonując Annę Stricker (BTC City Ljubljana) oraz Amy Pieters. Tuż za podium uplasowała się Pawłowska.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała Lisa Brennauer (Canyon Sram), a na 3. miejsce przesunęła się Eugenia Bujak.