pro-cycling.org
Peter Sagan nie wystartuje w Vuelta a Espana
napisał: Tomasz Bojanowski (2017-07-12 09:44:42).

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) pomimo wycofania z Tour de France nie wybiera się na Vuelta a Espana. Słowak nie zmieni planów startowych, a jego głównym celem będą wrześniowe mistrzostwa świata.Fot. Bora-Hansgrohe


Głównym celem Sagana był Tour de France. Niestety Słowak został zdyskwalifikowany i musiał opuścić wyścig po czwartym etapie. Tym samym nie zdobędzie po raz szósty z rzędu zielonej koszulki dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji punktowej.

Dyrektor sportowy Bora-Hansgrohe Patxi Vila przyznał, że kolejnymi ważnymi celami 27-latka będą BinckBank Tour (Eneco Tour) i mistrzostwa świata w Bergen. Priorytetem będzie oczwyście walkę o tęczową koszulkę mistrza świata, którą Słowak może zdobyć po raz trzeci z rzędu. Po drodze Sagan może wystartować w wyścigach jednodniowych.

Nikt nie wie czy Sagan wystartuje w Tour de Pologne, choć wydaje się to mało prawdopodobne z uwagi na fakt, że Słowak nie miał w planie zmiany pierwotnego kalendarza wyścigów. Ostatnio startował on w Polsce w 2011 roku, kiedy wygrał dwa etapy i odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.