pro-cycling.org
Team Wiggins ograbiony ze sprzętu
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-07-10 20:04:36).

W wieczór poprzedzający niedzielny wyścig Velothon Wales, nocujący w hotelu Premier Inn w Cardiff Team Wiggins okradziony został ze sprzętu.Fot. Team Wiggins


Cztery rowery - Pinarello Bolide TT i trzy zapasowe - oraz 10 kompletów kół Zipp 404 o łącznej wartości około 60 tysięcy funtów zostało skradzionych w sobotę wieczór z teamowego busa, który stał na parkingu Premier Inn Hotel w Cardiff. Utrata sprzętu była dla drużyny tym dotkliwsza, że następnego dnia rano wziąć miała udział w wyścigu Velothon Wales (1.1 UCI).

- Zorientowałem się, że coś jest nie tak w niedzielę rano, kiedy poszedłem szykować rowery do wyścigu. Tylne okno samochodu było rozbite - powiedział mechanik ekipy Wiggins. - Byliśmy w stanie wziąć udział w wyścigu, ale część zawodników wiedziała, że w razie problemów z rowerem nie mają zapasowego na zmianę.

To nie jest pierwszy przypadek, kiedy Team Wiggins padł ofiarą kradzieży. W podobnych okolicznościach ekipa straciła sprzęt w zeszłym roku, podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów. W nocy poprzedzającej ostatni etap złodzieje ukradli cztery rowery Pinarello, które obsługa teamu zostawiła na strzeżonym, hotelowym parkingu koło busa. Może to pora, by Brytyjczycy przemyśleli sposób zabezpieczania swojego sprzętu podczas wyścigów?