pro-cycling.org
Ilnur Zakarin na dłużej w Katushy
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-07-10 17:48:12).

Ilnur Zakarin zdecydował się pozostać na dłużej w swojej obecnej ekipie, Katusha - Alpecin.Fot. Katusha Alpecin


W wydanym dziś komunikacie prasowym, zespół Katusha-Alpecin potwierdził przedłużenie współpracy z liderem zespołu Ilnurem Zakariem o kolejne dwa lata, czyli do końca 2019 roku. 27-latek związany jest z rodzimym teamem od 2015 roku.

- Cieszę się na te kolejne dwa lata z Katushą. Od kiedy jestem częścią tego zespołu nieustannie się rozwijam i mam nadzieję, że dokładnie tak samo będzie w przyszłości. Wierzę, że to słuszna decyzja, a jazda w tym zespole da mi wiele radości - skomentował krótko aktualny mistrz Rosji w jeździe indywidualnej na czas.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Ilnur z nami zostaje. Pokazał się ze znakomitej strony choćby podczas tegorocznego Giro d'Italia, jest znakomitym góralem. Jeśli tylko dalej będzie ciężko pracować, jestem pewien, że jednego dnia stanie na najwyższym stopniu podium Grand Touru. Zrobimy wszystko, by mu w tym pomóc - powiedział z kolei menadżer generalny Katushy, Jose Azevedo.

Kolejnym dużym celem Zakarina będzie Vuelta a Espana, która rozpoczyna się w połowie sierpnia. Wcześniej weźmie on udział w Tour de Pologne.