pro-cycling.org
Karol Domagalski 2. w Velothon Wales
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-07-09 21:53:16).

Karol Domagalski (ONE Pro Cycling) na bardzo dobrym, 2. miejscu zakończył brytyjski klasyk Velothon Wales (kat. 1.1 UCI). W finałowym sprincie pokonał go Ian Bibby (JLT Condor). Miejsca na podium dopełnił reprezentant narodowej kadry Wielkiej Brytanii, Christopher Lawless.Fot. ONE Pro Cycling


Wyniki Velothon Wales 2017

Podczas gdy oczy kolarskiego świata skupione były na bodaj najtrudniejszym i najbardziej dramatycznym z etapów tegorocznego Tour de France, w innych częściach świata kolarze także rywalizowali o cenne zwycięstwa. Tak było m.ni. w walijskim Cardiff, gdzie rozegrany został klasyk rangi 1.1 UCI - Velothon Wales. Kolarze rywalizowali tam na pagórkowatej, liczącej 172 kilometry trasie.

Przez 1/3 dystansu na czele wyścigu spokojnie kręciła ucieczka, jednak na 50 kilometrów przed metą tempo jazdy peletonu zostało wyśrubowane tak, że z pozostała z niego wąska grupka najmocniejszych zawodników. Pośród nich obecny był m.in. ścigający się a w barwach ONE Pro Cycling Karol Domagalski. Polak zdołał w dalszej części rywalizacji przeskoczyć do czołówki, jednak ta została wkrótce skasowana przez kolarzy JLT Condor.

Po kolejnych zmianach sytuacji na czele finalnie pozostał jedynie Domagalski oraz Ian Bibby (JLT Condor), który w ostatnich tygodniach nie raz pokazywał już, w jak dobrej dyspozycji się znajduje.

O wyniku rywalizacji zadecydować miał sprint pomiędzy Polakiem, a Brytyjczykiem i ostatecznie zakończył się on zwycięstwem tego drugiego. - Objechał mnie. Wszedł w ostatni zakręt jak bandyta. Zaczął finiszować jeszcze zanim wyszedł na ostatnią prostą - opowiadał po wyścigu Domagalski. - Niedosyt pozostał, ale i tak jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku oraz tego, jak pojechaliśmy jako ekipa - dodał.