pro-cycling.org
Rafał Majka bez złamań
napisał: Tomasz Bojanowski (2017-07-09 21:25:28).

Prześwietlenia wykonane po 9. etapie Tour de France wykazały, że Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) nie ma żadnych złamań. Niemniej jednak jego dalszy występ w Wielkiej Pętli stoi pod znakiem zapytania.Fot. ASO/PAULINE BALLET


27-latek przystępował do 9. etapu z pozycji 10. zawodnika w klasyfikacji generalnej. Niestety na zjeździe z Col de la Biche Polak zaliczył poważny upadek. W tym samym momencie wywrócił się Geraint Thomas (Team Sky), który pożegnał się już z wyścigiem. Polak postanowił kontynuować jazdę i mimo wielu siniaków i obtarć w podartym stroju dotarł na metę niedzielnego odcinka w asyście Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Po etapie Polak od razu udał się do samochodu medycznego, gdzie został ponownie opatrzony. Zaraz po tym udał się na prześwietlenie. Badania nie wykazały żadnych złamań. Majka jest "tylko" solidnie potłuczony i pokiereszowany. Teraz Polak może liczyć na dzień przerwy, podczas którego może dojść do siebie. Decyzja o tym czy będzie kontynuował jazdę w Wielkiej Pętli zostanie podjęta tuż przed startem wtorkowego etapu.

Dziewiąty etap Tour de France zebrał swoje żniwo. Z wyścigu poza Geraintem Thomasem wycofali się: Richie Porte (BMC Racing Team), Robert Gesink (LottoNL - Jumbo), Manuele Mori (UAE Team Emirates). W limicie czasu nie zmieścili się: Arnaud Demare, Ignatas Konovalovas, Mickael Delage, Jacopo Guarnieri (FDJ), Mark Renshaw (Dimension Data), Jos Van Emden (LottoNL - Jumbo), Matteo Trentin (Quick- Step Floors) i Juraj Sagan (Bora-Hansgrohe).