pro-cycling.org
Giro: Gaviria po raz czwarty
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-05-19 19:21:30).

Fenomelanie spisuje się Fernando Gaviria (QuickStep Floors) podczas setnej edycji Giro d'Italia. Kolumbijczyk sięgnął dziś po swoje czwarte etapowe zwycięstwo we włoskiej imprezie.Fot. LaPresse


Zapowiedź drugiego tygodnia Giro d'Italia 2017
Wyniki 13. etapu Giro d'Italia 2017

13. etap Giro był de facto ostatnią szansą dla sprinterów na walkę o etapowe zwycięstwo w jubileuszowej odsłonie włoskiego wyścigu. Licząca 167 kilometrów trasa rozciągała się pomiędzy miejscowościami Reggio Emilia i Tortona i do wymagających zdecydowanie nie należała. Odcinek był płaski jak deska, zdecydowanie najłatwiejszy w całej setnej edycji La Corsa Rosa.

Tym razem za harce zabrali się Pavel Brutt (Gazprom - Rusvelo), Matej Mohoric (UAE Team Emirates) i Vincenzo Albanese (Bardiani CSF), którzy uzyskali skromną, liczącą mniej więcej 2 minuty przewagę nad peletonem. Mimo niewielkiej różnicy czasowej, trio utrzymywała się na czele przez zdecydowaną większość etapu, a akcja zakończona została dopiero na 20 kilometrów przed kreską.

W finale do boju ruszyli sprinterzy, a ponownie bezkonkurencyjny okazał się Fernando Gaviria. Zawodnik QuickStep-Floors na kresce wyprzedził Sama Bennetta (Bora-hansgrohe) i Jaspera Stuyvena (Trek - Segafredo).