pro-cycling.org
Giro: Geraint Thomas wycofuje się z wyścigu
napisał: Mateusz Dudek (2017-05-19 11:28:38).

Ekipa Team Sky poinformowała, że Geraint Thomas nie stanie na starcie 13. etapu Giro d’Italia.Fot. Team SkyDecyzja jest podyktowana urazami, jakie w dalszym ciągu doskwierały Walijczykowi, po kraksie podczas dziewiątego etapu z metą na Blockhaus. Thomas będący liderem "niebiańskich" we Włoszech, postanowił wówczas, mimo urazów i strat w klasyfikacji generalnej kontynuować jazdę. Jeszcze w środę, w rozmowie z mediami informował, że będzie starał się jechać jak najdłużej. Jednak dokuczające w ostatnich dniach co raz mocniej kolano, wymusiło decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji przed 13. etapem.

- Od niedzieli walczyłem z bólem. Mam problem z ramieniem, ale nad tym można było zapanować. Gorzej jest z kolanem, którego stan pogarszał się z każdym dniem - powiedział Walijczyk. - Oczywiście, że nigdy nie jest miło wycofywać się z wyścigu tak wcześnie, zwłaszcza kiedy jest to twój główny cel, ale musiałem spojrzeć na to z szerszej perspektywy. Mógłbym jechać dalej, ale to raczej byłaby walka o przetrwanie, a nie o dobry wynik - przyznał Thomas.

Teraz Walijczyk ma zamiar przygotować jak najlepszą formę na Tour de France, gdzie będzie chciał pomóc w odniesieniu kolejnego zwycięstwa Chrisowi Froomowi.

Smutku z powodu utraty lidera nie ukrywa także szef ekipy Sky, Dave Brailsford.

- To bardzo smutny moment dla Gerainta, który ciężko pracował przez ostatnie miesiące i przyjechał do Włoch w bardzo dobrej formie. Jak zawsze pokazywał ducha walki i to jak dobrym jest kolarzem, ale kraksa zostawiła niestety ślad. Musimy teraz upewnić się, że jego urazy nie są poważne i w dalszej kolejności ustalić cele na resztę sezonu - powiedział Brailsford.