pro-cycling.org
Nizzolo wycofuje się z Giro d’Italia
napisał: Mateusz Pikos (2017-05-17 14:58:17).

Nie będzie dane Giacomo Nizzolo ukończyć setną edycję wyścigu dookoła. Zawodnik reprezentujący barwy Trek-Segafredo podjął decyzję o wycofaniu się przed startem jedenastego etapu.Fot. Trek-Segafredo


Giacomo Nizzolo wybrał się na start etapu w Florencji, okazało się jednak, że od ścigania na górskiej trasie o długości 161 kilometrów woli powrót do domu.

U podstaw takiej decyzji leżą problemy Włocha z alergią i brak formy na poziomie umożliwiającym nawiązanie rywalizacji. Przyczyną nienajlepszej dyspozycji Włocha jest późne rozpoczęcie sezonu spowodowane długim leczeniem po kontuzji kolana. Pierwszym wyścigiem w tym roku był Tour of Coratia rozgrywany w drugiej połowie kwietnia.

Start zawodnika Trek-Segafredo w Giro d’Italia miał wymiar raczej symboliczny. Miał on umożliwić pokazanie trzykolorowego trykotu mistrza kraju w setnej edycji najważniejszego wyścigu rozgrywanego na rodzimych szosach. Mimo braku należytego przygotowania Nizzolo zdołał nawiązać walkę z czołówką na pierwszym i trzecim etapie, zajął na nich odpowiednio miejsce tuż za podium i na jego najniższym stopniu.

- Decyzja o przedwczesnym zakończeniu wyścigu była trudna, jednak pierwsza część Giro okazała się dla mnie zbyt wymagająca - komentuje swą decyzję mistrz Włoch.

- Dawałem z siebie wszystko podczas wyścigu. Miałem problemy z oddychaniem, leki na alergię nie pomagały i podjęliśmy z zespołem decyzję o wycofaniu się by dojść do siebie i odpowiednio przygotować się na drugą połowę sezonu - zakończył Giacomo Nizzolo.