pro-cycling.org
Giro: Podwójna dominacja Dumoulina
napisał: Magda Tkacz (2017-05-16 18:59:39).

Pierwsza z dwóch czasówek zaplanowanych na tegoroczne Giro d'Italia za kolarzami, a podwójnym zwycięzcą został tom Dumoulin (Team Sunweb), który zgarnął etap oraz odebrał Nairo Quintanie (Movistar) koszulkę lidera wyścigu.Fot. LaPresse


Zapowiedź drugiego tygodnia Giro d'Italia 2017
Wyniki 10. etapu Giro d'Italia 2017

W ramach 10. etapu Giro d'Italia rozegrano jazdę indywidualną na czas, podczas której kolarze zmagali się z dystansem 39.8- kilometra. Trasa z Foligno do Montefalco wiodła w pofałdowanym terenie, a średnia prędkość zwycięzcy wyniosła 47 km/h. Po za niewielkimi wspinaczkami, utrudnieniami na trasie był zniszczony asfalt.

Na poszczególnych pomiarach było widać, że Tom Dumoulin (Team Sunweb) jedzie po naprawdę dobry wynik. Holender uzyskał czas 50:37, co jak się okazało, był najkrótszym rezultatem dnia dzisiejszego. O 49 sekund wolniej pojechał Geraint Thomas (Team Sky), natomiast etapowe podium dopełnił Bob Jungels (Quick-Step Floors), tracąc do triumfatora 56 sekund.

Z pośród Polaków najlepiej spisał się Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice), zajmując 29. pozycję. Jazda polskiego kolarza wskazywała na nieco lepszy wynik, jednakże upadek spowolnił byłego mistrza Polski w tej konkurencji i dał ostatecznie gorszą pozycję.

Rewelacyjnie przejechana czasówka przez Dumoulina dała Holendrowi również pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Swoim etapowym zwycięstwem "przesunął" Nairo Quintanę (Movistar) na drugą pozycję. Kolumbijczyk podczas czasówki stracił blisko 3 minuty, a w generalce traci 2:23.