pro-cycling.org
Kalifornia: 2. etap dla Katie Hall
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-05-12 23:58:06).

Katie Hall z ekipy UnitedHealthCare sięgnęła po zwycięstw na 2. etapie amerykańskiej etapówki z cyklu Women's World Tour, Amgen Breakaway from Heart Disease Women's Race empowered with SRAM.Fot. Amgen Womne's Race


Wyniki 2. etapu Amgen Women's Race 2017

108 kilometrów pokonywały dziewczyny w drugim dniu trwania Tour of California. Trasa ponownie rozpoczynała się i kończyła w South Lake Tahoe, jednak przebiegała zupełnie inaczej niż poprzedniego dnia. Profil był zdecydowanie bardziej wymagający, a peleton nie ominął podjazdów.

Akcji zaczepnych podejmowano bez liku, jednak peleton ani myślał puścić którąś z nic. Szybkie tempo jazdy w połączeniu silnym wiatrem doprowadziło nawet do podziału peletonu na mniejsze grupy, ale i to nie sprawiło, by na czele powstała ucieczka. Mówić było za to można o selekcji, doprowadzającej do systematycznego okrajania prowadzącej grupy.

W końcówce mocno na pedały docisnęła Anna van der Breggen (Boels Dolmans), której na koło wskoczyła jedynie Katie Hall (UnitedHealtCare). Amerykanka nie pozostała dłużna rywalce i podkręcając tempo zostawiła ją za sobą, wychodząc samotnie na prowadzenie.

Ostatecznie Hall nie dała się już nikomu złapać i na mecie zameldowała się 21 sekund przed van der Breggen oraz 37 sekund przed Kristabel Doebel-Hickok (Cylance) i Ruth Winder (Unitedhealthcare). Etapowe zwycięstwo z taką przewagą pozwoliło jej również objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.