pro-cycling.org
Giro: Ewan najszybszy w Alberobello
napisał: Mateusz Dudek (2017-05-12 18:01:56).

Caleb Ewan (Orica-Scott) zwyciężył po sprinterskim finiszu na siódmym etapie wyścigu Giro d’Italia, metą w Alberobello. Liderem wyścigu pozostał Bob Jungels (Quick-Step Floors).Fot. LaPresseZapowiedź pierwszego tygodnia Giro d'Italia 2017
Wyniki 7. etapu Giro d'Italia 2017

W piątek podczas siódmego etapu, kolarze mięli do pokonania 224 kilometry, z Castrovillari do Alberobello. Długi, stosunkowo płaski etap był szansą dla sprinterów, ale kręta końcówka mogła wprowadzić sporo zamieszania.

Równo ze startem ostrym do ataku ruszyła trójka zawodników: Giuseppe Fonzi (Wilier-Triestina), Dmitry Kozonchuk (Gazprom-RusVelo) oraz Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice), którego przygoda w odjeździe niestety zakończyła się już po 35 kilometrach, wskutek defektu roweru.

Przewaga pozostałej na czele dwójki po 50 kilometrach wahała się w okolicach czterech minut i taki stan rzeczy utrzymał się przez kolejne 100 kilometrów, co pozwoliło uciekinierom na rozstrzygnięcie między sobą dwóch lotnych oraz jednej górskiej premii.

Peleton dość spokojną pogoń rozpoczął na około 75 kilometrów do mety. Ostatecznie uciekinierzy złapani zostali 18 kilometrów przed metą. Od tego momentu, na czele peletonu rozgorzała walka pociągów poszczególnych ekip o jak najlepsze rozprowadzenie swoich sprinterów.

4 kilometry przed metą, na niewielkim podjeździe dość niespodziewanie zaatakował Kristijan Koren (Cannondale-Drapac), ale na czele peletonu momentalnie pojawili się kolarze Sky, którzy szybko zakończyli akcję Słoweńca.

W sprinterskiej rozgrywce tym razem najlepszy okazał się Caleb Ewan (Orica-Scott), który na kresce o niespełna pół koła wyprzedził Fernando Gavirię (Quick-Step Floors) oraz Sama Bennetta (Bora-hansgrohe).

Klasyfikacja generalna wyścigu nie uległa zmianie.