pro-cycling.org
Lista startowa i trasa Giro d'Italia 2017 | 2. tydzień
napisał: Magda Tkacz (2017-05-12 14:14:47).

Pierwszy tydzień minął pod znakiem liderowania Quick - Step Floors, a jak zakończą się kolejne etapy? W drugim tygodniu zmagań w Giro d'Italia kolarze zmierzą się z trzema górskimi etapami, jazdą indywidualną na czas oraz jednym typowo sprinterskim odcinkiem. Czas "rozgrzewki" minął i pora rozpocząć ostrzejszą walkę o maglia rosa.




INFORMACJE

100. Giro d'Italia

Data: 5 - 28 maja 2017
Miejsce: Włochy
Kategoria: 2.UWT UCI
Całkowity dystans: 3572,2 km

TRASA





Drugi tydzień Giro d'Italia rozpocznie się od spokojniejszego etapu, wiodącego wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego, aby podczas kolejnego odcinka kolarze mogli wspiąć się pod finałowy podjazd, mający 14 kilometrów i maksymalnie 14% nachylenia. Wspinaczka, która rozstrzygnie losy 9. etapu, jest zaliczana do 1. kategorii.

Po górskim etapie kolarzy czeka blisko 40- kilometrowa jazda indywidualna na czas, jedna z dwóch zaplanowanych na tegoroczną edycję włoskiego Wielkiego Touru. Na 11. etapie zawodnicy zmierzą się z czterema podjazdami, z czego najwyższy wiedzie na wysokość 1347 m n.p.m., ale sama końcówka zaplanowana została na płaskim odcinku, tuż po zjeździe z Monte Fumaiolo.

Etap 12. to najdłuższy docinek z całego Giro, liczący 229 kilometrów, a tuż po nim nadejdzie dzień dla najlepszych sprinterów. Po 167 kilometrach zupełnie płaskiego dystansu, możemy spodziewać się zaciętej walki z peletonu. Na koniec drugiego tygodnia kolarze zmierzą się z dosyć krótkim, lecz intensywnym w końcówce odcinkiem. 14. etap zakończy sie podjazdem 1. kategorii, pod Santuario di Oropa.

ETAPY 8-14


8. etap - 13 maja: Molfetta - Peschici, 189 km







9. etap - 14 maja: Montenero di Bisaccia - Blockhaus, 152 km







10. etap - 16 maja: Foligno - Montefalco, 39.8 km (ITT)







11. etap - 17 maja: Firenze - Bagno di Romagna, 161 km







12. etap - 18 maja: Forlì - Reggio Emilia, 229 km







13. etap - 19 maja: Reggio Emilia - Tortona, 167km







14. etap - 20 maja: Castellania - Oropa, 131 km








LISTA STARTOWA
Stan na 12 maja 2017



BAHRAIN - MERIDA

1 NIBALI Vincenzo Italy
2 AGNOLI Valerio Italy
3 BOARO Manuele Italy
4 GASPAROTTO Enrico Italy
5 MORENO BAZAN Javier Spain
6 PELLIZOTTI Franco Italy
7 PIBERNIK Luka Slovenia
8 SIUTSOU Kanstantsin Belarus
9 VISCONTI Giovanni Italy

AG2R LA MONDIALE

11 POZZOVIVO Domenico Italy
12 BÉRARD Julien France
13 BIDARD François France
14 CHEVRIER Clement France
15 DUPONT Hubert France
16 GASTAUER Ben Luxembourg
17 GENIEZ Alexandre France
18 JAUREGUI Quentin France
19 MONTAGUTI Matteo Italy

ASTANA PRO TEAM

22 CATALDO Dario Italy
23 BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA Pello Basque Country
24 BIZHIGITOV Zhandos Kazahkstan
25 HANSEN Jesper Denmark
26 KANGERT Tanel Estonia
27 SANCHEZ GIL Luis Leon Spain
28 TIRALONGO Paolo Italy
29 ZEITS Andrey Kazahkstan

BARDIANI CSF

31 PIRAZZI Stefano Italy
32 ALBANESE Vincenzo Italy
33 ANDREETTA Simone Italy
34 BARBIN Enrico Italy
35 BOEM Nicola Italy
36 CICCONE Giulio Italy
37 MAESTRI Mirco Italy
38 ROTA Lorenzo Italy
39 RUFFONI Nicola Italy

BMC RACING TEAM

41 VAN GARDEREN Tejay United States
42 DENNIS Rohan Australia
43 DILLIER Silvan Switzerland
44 HERMANS Ben Belgium
45 QUINZIATO Manuel Italy
46 ROSSKOPF Joey United States
47 SENNI Manuel Italy
48 TEUNS Dylan Belgium
49 VENTOSO ALBERDI Francisco José Spain

BORA-HANSGROHE

51 BARTA Jan Czech Republic
52 BENEDETTI Cesare Italy
53 BENNETT Sam Ireland
54 KONRAD Patrick Austria
55 PIMENTA COSTA MENDES José Joao Portugal
56 MUHLBERGER Gregor Austria
57 PELUCCHI Matteo Italy
58 POSTLBERGER Lukas Austria
59 SELIG Rüdiger Germany

CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM

61 ROLLAND Pierre France
62 CARTHY Hugh United Kingdom
63 DOMBROWSKI Joseph Lloyd United States
64 FORMOLO Davide Italy
65 HOWES Alex United States
66 KOREN Kristjan Slovenia
67 SLAGTER Tom Jelte Netherlands
68 VILLELLA Davide Italy
69 WOODS Michael Canada

CCC SPRANDI POLKOWICE

71 HIRT Jan Czech Republic
72 BIAŁOBŁOCKI Marcin Poland
73 GROSSSCHARTNER Felix Austria
74 OWSIAN Łukasz Poland
75 PATERSKI Maciej Poland
76 PONZI Simone Italy
77 SAMOILAU Branislau Belarus
78 SCHLEGEL Michal Czech Republic
79 TRATNIK Jan Slovenia


FDJ

81 PINOT Thibaut France
82 BONNET William France
83 LADAGNOUS Matthieu France
84 LUDVIGSSON Tobias Sweden
85 MOLARD Rudy France
86 MORABITO Steve Switzerland
87 REICHENBACH Sébastien Switzerland
88 ROY Jérémy France
89 VAUGRENARD Benoît France

GAZPROM - RUSVELO

91 FIRSANOV Serguei Russia
92 BRUTT Pavel Russia
93 FOLIFOROV Alexander Russia
94 KOZONTCHUK Dmitriy Russia
95 LAGUTIN Sergey Russia
96 ROVNY Ivan Russia
97 SAVITSKY Ivan Russia
98 SHALUNOV Evgeny Russia
99 TSATEVITCH Alexey Russia

LOTTO - SOUDAL

100 GREIPEL André Germany
101 BAK Lars Ytting Denmark
102 DE BIE Sean Belgium
103 DE BUYST Jasper Belgium
104 DE CLERCQ Bart Belgium
105 HANSEN Adam Australia
106 HOFLAND Moreno Netherlands
107 MARCZYŃSKI Tomasz Poland

109 MONFORT Maxime Belgium

MOVISTAR TEAM

111 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Colombia
112 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey Costa Rica
113 ANACONA Winner Anrew Colombia
114 BENNATI Daniele Italy
115 DE LA PARTE GONZALEZ Victor Basque Country
116 HERRADA LOPEZ José Spain
117 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka Basque Country
118 ROJAS GIL Jose Joaquin Spain
119 SUTHERLAND Rory Australia

ORICA - SCOTT

121 YATES Adam United Kingdom
122 EDMONDSON Alexander Australia
123 EWAN Caleb Australia
124 HEPBURN Michael Australia
125 JUUL JENSEN Christopher Denmark
126 MEZGEC Luka Slovenia
127 PLAZA MOLINA Ruben Spain
128 TUFT Svein Canada
129 VERONA QUINTANILLA Carlos Spain

QUICK STEP FLOORS

131 JUNGELS Bob Luxembourg
132 CAPECCHI Eros Italy
133 DE PLUS Laurens Belgium
134 DEVENYNS Dries Belgium
135 GAVIRIA RENDON Fernando Colombia
136 KEISSE Iljo Belgium
137 MARTINELLI Davide Italy
138 RICHEZE Ariel Maximiliano Argentina
139 SERRY Pieter Belgium

DIMENSION DATA

141 HAAS Nathan Australia
142 ANTON HERNANDEZ Igor Basque Country
143 BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael Eritrea
144 FRAILE MATARRANZ Omar Basque Country
145 GIBBONS Ryan South Africa
146 JANSE VAN RENSBURG Jacques South Africa
147 SBARAGLI Kristian Italy
148 TEKLEHAYMANOT Daniel Eritrea
149 VAN ZYL Johann South Africa

TEAM KATUSHA-ALPECIN

151 ZAKARIN Ilnur Russia
152 BELKOV Maxim Russia
153 GONCALVES Jose Portugal
154 KISERLOVSKI Robert Croatia
155 KOCHETKOV Pavel Russia
156 KUZNETSOV Vyacheslav Russia
157 LOSADA ALGUACIL Alberto Spain
158 MAMYKIN Matvei Russia
159 VICIOSO ARCOS Angel Spain

TEAM LOTTO NL - JUMBO

161 KRUIJSWIJK Steven Netherlands
162 BATTAGLIN Enrico Italy
163 CAMPENAERTS Victor Belgium
164 CASTELIJNS Twan Netherlands
165 CLEMENT Stef Netherlands
166 KEIZER Martijn Netherlands
167 TANKINK Bram Netherlands
168 VAN DEN BROECK Jurgen Belgium
169 VAN EMDEN Jos Netherlands

TEAM SKY

171 LANDA MEANA Mikel Basque Country
172 DEIGNAN Philip Ireland
173 ELISSONDE Kenny France
174 GOŁAŚ Michał Poland

175 HENAO GOMEZ Sebastian Colombia
176 KIRYIENKA Vasil Belarus
177 PUCCIO Salvatore Italy
178 ROSA Diego Italy
179 THOMAS Geraint United Kingdom

TEAM SUNWEB

181 DUMOULIN Tom Netherlands
182 BAUHAUS Phil Germany
183 GESCHKE Simon Germany
184 HAGA Chad United States
185 KELDERMAN Wilco Netherlands
186 SKJOESTAD LUNKE Sindre Norway
187 PREIDLER Georg Austria
188 STAMSNIJDER Tom Netherlands
189 TEN DAM Laurens Netherlands

TREK-SEGAFREDO

191 MOLLEMA Bauke Netherlands
192 ALAFACI Eugenio Italy
193 BERNARD Julien France
194 DIDIER Laurent Luxembourg
195 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Spain
196 NIZZOLO Giacomo Italy
197 PEDERSEN Mads Denmark
198 STETINA Peter United States
199 STUYVEN Jasper Belgium

UAE - TEAMEMIRATES

201 FARIA DA COSTA Rui Alberto Portugal
202 CONTI Valerio Italy
203 FERRARI Roberto Italy
204 MARCATO Marco Italy
205 MODOLO Sacha Italy
206 MOHORIC Matej Slovenia
207 RAVASI Edward Italy
208 PETILLI Simone Italy
209 POLANC Jan Slovenia

WILIER-SELLE ITALIA

211 POZZATO Filippo Italy
212 AMEZQUETA MORENO Julen Basque Country
213 BUSATO Matteo Italy
214 FONZI Giuseppe Italy
215 KOSHEVOY Ilia Belarus
216 MARECZKO Jakub Italy
217 MARTINEZ Daniel Felipe Colombia
218 RODRÍGUEZ MARTIN Cristian Spain
219 ZHUPA Eugert Albania

Źródło map i profili: RCS Sport