pro-cycling.org
Phinney i Talansky poprowadzą ekipę w Kalifornii
napisał: Magda Tkacz (2017-05-12 13:43:15).

Cannondale - Drapac postanowiło mianować dwóch liderów na zbliżający się Amgen Tour of California. Amerykańską ekipę na rodzimym wyścigu poprowadzą Taylor Phinney oraz Andrew Talansky - obaj głodni rywalizacji, powrócą do ścigania po ponad miesięcznej przerwie.Fot. Cannondale - Drapac


Podczas ubiegłorocznej edycji Amgen Tour of California Andrew Talansky zakończył zmagania na wysokim 4. miesiącu w klasyfikacji końcowej. Tym razem jego zadanie będzie bardzo podobne, Amerykanin ma skupić się na generalce. - Moim celem jest uzyskać jak najwyższe miejsce w generalce, jak w roku ubiegłym. Nie będziemy siedzieć i czekać, mamy w zespole wielu dobrych zawodników, którzy są w stanie walczyć co dnia. Dzięki temu możemy zdobyć koszulkę już na początku - powiedział Talansky, który nie dawno został ojcem, co poniekąd było powodem jego wyścigowej przerwy. - Czuję się dobrze przygotowany do startu. Amgen Tour of California to najdłuższy etapowy wyścig w USA i chciałbym wywalczyć dobry wynik przed rodziną.

W drodzę do wygrania Talansky będzie miał do pomocy Alberta Bettiola, Nate Browna, Brendana Canty'ego i Lawsona Craddocka. Pozostali w składzie obierają za cel etapowe zwycięstwa, szczególnie Taylor Phinney, który ma szansę pokazać się podczas 6. odcinka - jazdy indywidualnej na czas. Groźny upadek podczas Ronde van Vlaanderen skutkował wstrząśnieniem mózgu i przerwą, jednak teraz Phinney czuje się na siłach do walki: Powrót zajął mi około 4 tygodni, ale czuję się w pełni sił. Czuję się szczęśliwy, że miałem wystarczająco dużo cierpliwości, aby to zrobić i że zespół też miał cierpliwość. Czuję się w całkiem dobrej formie. Zawsze jestem podekscytowany Kalifornią, to po prostu fajna zabawa ścigać się w Ameryce. Zależy mi na czasówce, to mój główny cel na ten tydzień.

Skład Cannondale - Drapac na Amgen Tour of California 2017:

Alberto Bettiol (Ita), Nate Brown (USA), Brendan Canty (Aus), Lawson Craddock (USA), Taylor Phinney (USA), Toms Skujins (Lva), Andrey Talansky (USA), and Wouter Wippert (Ned)