pro-cycling.org
Torowy Puchar Świata zawita do Pruszkowa
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-05-11 17:13:53).

Znakomita wiadomość obiegła dziś kolarskie media - Polski Związek Kolarski podjął się organizacji jednej z odsłon Torowego Pucharu Świata 2017/2018, która odbędzie się jesienią na pruszkowskim welodromie.Fot. Polski Związek Kolarski


Międzynarodowa Unia Kolarska przyznała Polskiemu Związkowi Kolarskiemu prawo do organizacji Pucharu Świata na torze. Inauguracyjna edycja odbędzie się w dniach 4-5 listopada w Pruszkowie.

Puchar Świata w Pruszkowie będzie pierwszą z czterech zaplanowanych edycji. Na torze BGŻ PNB Paribas pojawią się gwiazdy światowego kolarstwa. Będzie to pierwsza tak duża impreza od czasu zorganizowanych w 2009 roku mistrzostw świata.

- To dla nas ogromne wyróżnienie. Po wielu latach marazmu wielkie kolarstwo wraca do Pruszkowa. Moim celem było przywrócenie życia naszemu pięknemu obiektowi i to się udaje. Organizacja pucharu to duże wyzwanie, któremu musimy sprostać chcąc w przyszłości wrócić do organizacji mistrzostw świata - powiedział Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek.

Obok Pruszkowa prawo do organizacji Pucharu Świata na torze otrzymali: Manchester, Milton i Santiago.

Tissot UCI Track Cycling World Cup:

 Pruszków (Polska) - 4-5 listopada 2017
 Manchester (Wielka Brytania) - 10-12 listopada 2017
 Milton (Kanada) - 2-3 grudnia 2017
 Santiago (Chile) - 9-10 grudnia 2017

Źródło: Informacja prasowa | Polski Związek Kolarski