pro-cycling.org
Problemy z kolanem wykluczyły Alaphilippe'a z Tour de France
napisał: Mateusz Pikos (2017-05-10 23:12:04).

Julian Alaphilippe miał być jednym z liderów Quick-Step Floors w czasie Wielkiej Pętli. Plany belgijskiego zespołu pokrzyżowały problemy z kolanem 24-letniego Francuza. Pierwsze doniesienia mówią o tym, że czeka go minimum dwu tygodniowa przerwa w treningach.Fot. Quick-Step Floors | TDWSport


Alaphilippe zaczął sezon pokazując się z bardzo dobrej strony. Wygrał między innymi klasyfikację młodzieżową Abu Dhabi Tour, okazał się najlepszy podczas jednego z etapów Paris-Nice, triumfował w klasyfikacji najaktywniejszego zawodnika tego wyścigu oraz jako trzeci przekroczył linię mety w Milano-San Remo.

Problemy zapoczątkował kraksa w Vuelta al Pais Vasco. Ucierpiała w niej rzepka kolarza. Medycy odpowiadający za zdrowie zawodników Quick-Step Floors podjęli próby leczenie nieinwazyjnego, nie przyniosły one jednak oczekiwanych rezultatów. Operacja wyklucza Francuza na minimum dwa tygodnie z jakichkolwiek treningów.

- Nie jestem w stanie opisać smutku, który towarzyszy mi w tej chwili - mówi Alaphilippe. - Tour de France był dla mnie najważniejszym celem w tym sezonie, jest to rozczarowujące, szczególnie mając na uwadze fakt nieobecności podczas klasyków ardeńskich.

- Głównym celem na ten moment jest powrót do zdrowia i odpowiednie przygotowanie się do drugiej części sezonu. Na szczęście jest on wystarczająco długi i będę miał jeszcze okazję do rewanżu - zakończył zawodnik Quick-Step Floors.