pro-cycling.org
Lotto Soudal na Giro z Marczyńskim w składzie
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-04-25 23:03:35).

Tomasz Marczyński znalazł się w składzie belgijskiego zespołu Lotto Soudal na zbliżające się Giro d'Italia.Fot. Lotto Soudal | PhotoNews


We wtorkowe popołudnie belgijski team przedstawił skład, w jakim 5 maja stawi się na starcie jubileuszowej edycji Giro d'Italia. Początek rywalizacji nastąpi na Sardynii, skąd peleton podąży różowym szlakiem do włoskich szosach, by 28 maja zafiniszować ostatecznie w Mediolanie.

Dla nas zdecydowanie najważniejszym członkiem zespołu Lotto Soudal na zbliżające się Giro jest Tomasz Marczyński, który brał już udział w tym wyścigu w 2012 roku. Spodziewać się można, że poza pomocą dla kolegów, "Maniek" będzie miał także szanse na podjęcie indywidualnych akcji. Poza Polakiem w ucieczkach swojej szansy będzie próbował, jakżeby inaczej, Adam Hansen, którego nie mogło zabraknąć w 9-osobowym składzie.

Tym, który z pewnością pstrzyć będzie sobie zęby na zwycięstwa, będzie Andre Greipel. Niemiecki zawodnik specjalizuje się jak wiadomo w sprintach i właśnie na płaskich etapach będzie upatrywał okazji do walki o podium. Przed rokiem sztuka ta udała mu się trzykrotnie, a w trakcie swojej kariery zdołał triumfować na Giro już sześć razy. Dla Greipela będzie to już piąte Giro.

Skład Lotto Soudal na Giro d'Italia 2017: Lars Bak, Sean De Bie, Jasper De Buyst, Bart De Clercq, André Greipel, Adam Hansen, Moreno Hofland, Tomasz Marczyński, Maxime Monfort.