pro-cycling.org
Aru wrócił na rower, ale szans na Giro nie ma
napisał: Artur Pierzyński (2017-04-20 22:51:44).

Choć stan zdrowia kontuzjowanego Fabio Aru znacząco się poprawił, zespół Astana potwierdził po raz kolejny, że nie weźmie on udziału w tegorocznej edycji Giro d'Italia.Fot. Astana


Udział Fabio Aru w Giro stanął pod znakiem zapytania z powodu kontuzji kolana, która miała miejsce niespełna 3 tygodnie temu podczas treningu w Sierra Nevada. Setna edycja Giro przebiega przez jego rodzinną Sardynię, co dla zawodnika jest szczególną motywacją.

- Opis medyczny wskazuje, że nastąpiła niezwykła poprawa, a Aru nie czuje już bólu w trakcie chodzenia - brzmi oświadczenie. - Zapalenie kaletki stawowej stwierdzone 10 kwietnia jest niemal całkowicie wyleczone, choć nadal jest widoczny uraz chrząstki. Postanowiono kontynuować terapię, aż do całkowitego wyleczenia stawu i dopiero po tym wprowadzić jazdę na rowerze przy małym wysiłku w celu sprawdzenia funkcjonalności kolana.

Fabio jeździł minionej środy po płaskim terenie przez dwie godziny. Astana potwierdziła, że pomimo lekkiego bólu w kolanie kolarz czuł się dobrze. Pomimo poprawy kondycji zespół poinformował, że Aru nie weźmie udziału w tegorocznym Giro. Nie ustalono jeszcze konkretnego terminu, kiedy wróci on do peletonu. Podczas La Corsa Rosa miejsce Włocha ma zająć Michele Scarponi, a Jakob Fuglsang przygotowuje się do poprowadzenia Astany w Tour de France.

- Jak pisaliśmy wcześniej, w konsekwencji urazu Fabio Aru nie weźmie udziału w Giro d’Italia 2017, a decyzja o jego powrocie do pełni ścigania zostanie podjęta przez zespół, kiedy rehabilitacja zostanie zakończona - brzmi oświadczenie Astany.