pro-cycling.org
Tour of Croatia: 3. etap dla Ruffoniego
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-04-20 17:40:38).

Nicola Ruffoni (Bardiani CSF) wyszedł zwycięstwo ze sprinterskiego pojedynku wieńczącego 3. etap Tour of Croatia.Wyniki 3. etapu Tour of Croatia 2017

Niezwykle długi, liczący 237 kilometrów etap rozegrano w ramach trzeciego dnia rywalizacji w wyścigu Dookoła Chorwacji. Niezbyt wymagająca trasa poprowadziła kolarzy z Imotski do Zady. W zawiązanej ucieczce dnia znaleźli się Groselj Ziga (Adria Mobil), Stephan Rabitsch (Felbermayr - Simplon Wels), Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Oleksandr Polivoda (Kolss Team), Mirko Maestri (Bardiani - CSF) oraz trio z ekipy GM Europa Ovini - Adriano Brogi, Marco Tizza i Davide Pacchiardo.

Uciekinierzy wypracowali nieco ponad 5 minut przewagi nad peletonem i w spokoju kontynuowali swoją przygodę. Stanowiło to de facto atrakcję dnia, bowiem przez bite 200 kilometrów na trasie nie wydarzyło się zupełnie nic wartego odnotowania.

W miarę zbliżania się do mety peleton zaczął ściągać harcowników, wyłapując ostatnich z nich w samej już końcówce. Do walki o etapowe zwycięstwo przystąpili harcownicy, a najlepszym z nich okazał się Nicola Ruffoni z Bardiani-CSF. Włoch na kresce pokonał rodaków Giacomo Nizzolo (Trek - Segafredo) i Riccardo Minalego (Astana). Liderem wyścigu pozostał Kristijan Durasek (UAE Team Emirates).