pro-cycling.org
Simon Yates odpuszcza Giro d’Italia
napisał: Mateusz Pikos (2017-04-20 12:50:20).

Brytyjczyk miał być jedną z pierwszoplanowych postaci setnej edycji włoskiego touru. Stawiano go niemal na równi z zawodnikami mającymi walczyć o czołowe lokaty w pierwszej trzytygodniówce sezonu. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że utalentowanego zawodnika z Wysp Brytyjskich zobaczymy na przełomie czerwca i lipca w Tour de France.Fot. A.S.O. / A.Broadway


Decyzja ta podyktowana jest przedłużającym się powrotem do zdrowia Estebana Chavesa. Kolumbijczyk nabawił się kontuzji kolana w pierwszej części sezonu i zakłóciła jego program przygotowań do imprezy docelowej. Ostatni start zwycięzcy ubiegłorocznego Il Lombardia miał miejsce w lutym. Liderem na Giro d’Italia pozostaje brat Simona, Adam.

Zarówno Simon, jak i Adam będą pełnić w swym zespole funkcję liderów podczas dwóch pierwszych Grand Tourów. Ich zadaniem ma być walka o możliwie wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej i białe koszulki dla najlepszego młodzieżowca. Mimo młodego wieku bracia Yates niejednokrotnie pokazywali, że są w stanie nawiązać walkę z znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami w wyścigach najwyższej rangi.

Początkowo drużyna z Antypodów zakładała, że każdy z trójki czołowych górali stanie na starcie sierpniowo-wrześniowej Vuelty. Obecnie przedstawicie zespołu wyjaśniają, że taki scenariusz wciąż jest możliwy i wszystko wyjaśni się po zakończeniu Wielkiej Pętli.