pro-cycling.org
Tour of Croatia: Durasek wygrywa 2. etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-04-19 19:51:28).

Kristijan Durasek (UAE Team Emirates) sięgnął po zwycięstwo na mecie drugiego, skróconego etapu chorwackiego wyścigu.Fot. Bahrain Merida


Wyniki 2. etapu Tour of Croatia 2017

Nie tylko w Polsce mamy nagły powrót zimy. Z problemem zmagają się także kolarze rywalizujący na szosach we Włoszech i w, wydawałoby się znacznie cieplejszej, Chorwacji. Z powodu opadów śniegu organizatorzy podjęli dziś decyzję o zmianie trasy 2. etapu Tour of Croatia. Dystans skrócono, okrojono podjazdy, ale przynajmniej pogoda nie dała popalić peletonowi.

W odjazd dnia złapali się tym razem Marco Coledan (Trek-Segafredo), Anton Vorobyev (Rusvelo), Jonathan Millan (Bicicletas Strongman) i Pirmin Lang (Roth-Akros), którzy uzyskali około 4 minut przewagi nad resztą stawki. Na trasie panował status quo. Peleton prowadzony m.in. przez zespół UAE Team Emirates kontrolował sytuację, doprowadzając do zakończenia akcji dopiero u podnóża finałowego wzniesienia.

Zgodnie z oczekiwania końcowa wspinaczka dała nowe rozdanie. Dobre karty dostał m.in. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice), który pokusił się o atak, ale niestety nie była to zwycięska akcja. Został on złapany przez prowadzącego grupę faworytów Franco Pellizottiego (Bahrain Merida), pracującego na rzecz swojego lidera Vincenzo Nibalego.

Jednak zwycięstwo dziś nie było pisane Rekinowi z Messyny. W końcówce jako pierwszy mocniej na pedały nacisnął Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), któremu zza pleców wyskoczył Kristijan Durasek (UAE Team Emirates). Chorwat jako pierwszy przekroczył linię mety, sięgając po etapowe zwycięstwo i przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Tuż za nim finiszowali Jaime Roson (Caja Rural - Seguros RGA), Nibali i Hirt.