pro-cycling.org
Ferrand Prevot z chętką na Walońską Strzałę
napisał: Magda Tkacz (2017-04-19 12:04:32).

Walońska Strzała padła łupem Pauline Ferrand Prevot w 2014 roku, jako jej pierwsze naprawdę poważne zwycięstwo. Dzisiaj Francuzka poprowadzi swoją ekipę Canyon - Sram, ale czy do kolejnego zwycięstwa?Fot. Canyon Sram


Walońska Strzała jest dla mnie największym klasykiem dla kobiet. To był wyścig, który zawsze chciałam wygrać w mojej karierze, a kiedy wygrałam w 2014 roku to była moja pierwsza wielka wygrana na poziomie elity. Nie potrafię opisać uczucia, jakie towarzyszyło mi po przekroczeniu linii mety. Teraz nie mogę się doczekać ponownej rywalizacji w tym wyścigu - mówi Pauline Ferran Prevot.

Ubiegły sezon nie był zbyt udany dla Francuzki, która borykała sie z różnego rodzaju kontuzjami. W tym roku zmieniła ekipę, a wyniki ma co raz lepsze, biorąc pod uwagę 8. pozycję w Amstel Gold Race. Wraz z doskonałym wsparciem klubowych koleżanek, ma szansę w tym roku stanąć na podium. Przedostatnie wzniesienie Côte de Cherave będzie dosyć ważne, a następnie po raz ostatni pokonamy Mur, który jest bardzo stromy i trudne, ale jest to jeden z moich ulubionych podjazdów.

Canynon Sram na Walońską Strzałę:

Pauline Ferrand-Prevot, Alena Amialusik, Elena Cecchini, Trixi Worrack, Hannah Barnes, Tiffany Cromwell