pro-cycling.org
Pogoda torpeduje kolarzy w Chorwacji i w Alpach
napisał: Mateusz Dudek (2017-04-19 11:10:06).

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zmianie uległy trasy środowych etapów Tour of the Alps oraz Tour of Croatia.

Organizatorzy wyścigu dookoła Alp drugi dzień z rzędu zostali zmuszeni do zmiany trasy etapu. Pierwotnie kolarze podczas trzeciego, królewskiego etapu mieli m.in. wspinać się na Passo delle Erbe (13.7km; 5.7%), który miał być najwyższym punktem wyścigu. Niestety ze względu na opady śniegu organizatorzy zostali zmuszeni ominąć ten podjazd. Zamiast tego w pierwszej części etapu kolarze zmierzą się z podjazdem do miejscowości Terento (5.7km; 4.9%). Następnie wrócą na pierwotnie planową trasę zawierającą jeszcze wspinaczki pod Alpe Rodengo Zumis (12.7km; 7%) oraz prowadzącą do mety w miejscowości San Pietro (8.7km; 6.5%)

Kłopoty dość niespodziewanie dopadły także organizatorów wyścigu Tour of Croatia. Ze względu na zalegający śnieg na górze św. Jerzego, na którą peleton miał wspinać się na zakończenie drugiego etapu, skrócony został finałowy podjazd. Zamiast prawie 30 kilometrów, kolarze rywalizację zakończą po niespełna 15 kilometrach podjazdu, przy restauracji Vrata Biokova znajdującej się na wysokości 820 metrów. W związku z tym, że etap został skrócony ze 123 do 107 kilometrów, rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14:25.