pro-cycling.org
Giro d'Italia także nie dla Gilberta
napisał: Artur Pierzyński (2017-04-18 19:05:14).

Podczas minionego Amstel Gold Race Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) uczestniczył w kraksie, pomimo której potrafił wygrać wyścig. Jak się okazało Belg doznał niewielkiego urazu powierzchni prawej nerki.Fot. Quick-Step Floors | TDW Sport


Gilbert spędził dwie doby w szpitalu, po których został wypisany do domu. Lekarze stwierdzili lekkie rozerwanie powierzchni prawej nerki przez co Philippe nie wsiądzie na rower przez dwa tygodnie. Oznacza to, że zwycięzca Driedaagse De Panne–Koksijde, Ronde van Vlaanderen i Amstel Gold Race nie wystartuje nie tylko w La Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege, ale również w setnej edycji Giro d’Italia, która rozpoczyna się już 5 maja.

- To dla mnie wielki cios, że nie wystartuję w Giro. To piękny wyścig, w którym odniosłem kilka sukcesów w poprzednich latach, ale tego typu urazy to delikatne sprawy i zaleca się cierpliwą rekonwalescencję, więc przedłużenie okresu regeneracji będzie najlepszą decyzją, jaką mogliśmy podjąć. Pomimo tego niepowodzenia jestem w gotowości i jeszcze większej motywacji przed drugą częścią sezonu - powiedział Gilbert.