pro-cycling.org
Tour of Croatia: Modolo najszybszy na inaugurację
napisał: Mateusz Dudek (2017-04-18 17:26:19).

Sacha Modolo (UAE Team Emirates) okazał się najszybszy na pierwszym etapie wyścigu Tour of Croatia. Włoski sprinter został jednocześnie pierwszym liderem wyścigu.Fot. Tour of Croatia


Wyniki 1. etapu Tour of Croatia 2017

Kolarska wiosna w pełni. We wtorek rozpoczął się kolejny etapowy wyścig, tym razem Tour of Croatia. Na starcie dwunastej edycji wyścigu zjawiło się 20 zespołów, w tym 4 WorldTourowe, ale także ekipa CCC Sprandi Polkowice. Kolejnym polskim akcentem jest Przemysław Niemiec, który znalazł się w składzie ekipy UAE Team Emirates.

Pierwszego dnia organizatorzy przygotowali dla kolarzy płaski ale bardzo długi bo liczący aż 227 kilometrów etap z Osijek do Koprivnicy. Jedynym utrudnieniem dla kolarzy wydawała się być kiepska, deszczowa pogoda panująca także w Chorwacji.

Do ucieczki, która zawiązała się po minięciu pierwszego lotnego finiszu, czyli po około 20 kilometrach zabrali się: Ahmet Akdilek (Torku Sekersport), Gregor Gazvoda (Adria Mobil), Michael Thompson (Team Wiggins), Jannik Steimle (Team Felbermayr – Simplon Wels) oraz Nikolay Trusov (Gazprom RusVelo). Długi dystans oraz płaski profil etapu spowodowały, że uciekinierom udało się uzyskać ponad 10 minut.

Wraz z upływem kilometrów peleton za sprawą pracy ekip z WorldTouru zmniejszał przewagę, która 45 kilometrów przed metą wynosiła już tylko 2 minuty.

Na jedynej podczas pierwszego etapu, premii górskiej triumfował Trusov, który chwilę później wraz z Thompsonem oraz Marco Canolą (Nippo-Vini Fantini), który na krótkim podjeździe zaatakował z niewiele tracącego już peletonu. Trójka jeszcze przez kilka kilometrów utrzymywała się przed peletonem co spowodowało, że z peletonu atakować próbowali jeszcze pojedynczy kolarze, ale ekipy mające w składzie sprinterów nie były już zainteresowane odpuszczaniem harcowników. Dlatego też ostatnie 10 kilometrów peleton przejechał już razem.

W sprinterskiej rozgrywce najlepszy okazał się Sacha Modolo (UAE Team Emirates), który wyprzedził dwójkę kolarzy ekipy Nippo-Vini Fantini, Eduarda Michaela Grossu oraz Nicolasa Mariniego. Modolo został także pierwszy liderem tegorocznej edycji Tour of Croatia.