pro-cycling.org
Tinkov nie odpuszcza Contadorowi
napisał: Artur Pierzyński (2017-04-16 13:53:51).

Jak wiadomo Oleg Tinkov zakończył swoją działalność w kolarskim świecie. Chyba jednak nie do końca odsunął się ze środowiska. Były szef grupy Tinkoff znów dał o sobie znać.Fot. Tinkoff Team


Oleg Tinkov zamieścił na swoim profilu twitterowym niepochlebną opinię na temat byłego lidera grupy, Alberto Contadora.

- Contador nie wygrał żadnego wyścigu w klasyfikacji World Tour w ciągu ostatnich 11 miesięcy. Za ten okres otrzymał wynagrodzenie w wysokości 4 mln euro. Co za zdzierstwo dla inwestorów - brzmiał wpis, który jest jednym z ostatnich mających na celu umniejszenie klasy Hiszpana. Trzeba jednak zaznaczyć, że ta uwaga nie do końca jest precyzyjna, bowiem Alberto wygrał prolog w zeszłorocznym Critérium du Dauphiné. Były szef kolarza już od dawna był dla niego krytyczny, choćby w 2013 roku, kiedy lider grupy jeździł pod jego skrzydłami.

- Jego wynagrodzenie jest zbyt wysokie dla jego osiągnięć - brzmiały opinie Tinkova.

Tinkov niejednokrotnie wyrażał się negatywnie o Alberto, nazywając go nie tak dawno smutnym człowiekiem, z którym nie chciałby się napić szampana, co Contador zripostował mówiąc, że pije szampana z przyjaciółmi, nie z nim.

Tweet Olega nie był pierwszym w tym tygodniu, Rosjanin pokusił się również o wpis: - Czy ktoś policzył, ile razy Contador zaliczył kraksę w tym sezonie? To nie jest śmieszne. Za takie pieniądze jakie dostaje powinien lepiej trzymać rower.