pro-cycling.org
Kamil Gradek 2. w GP Chorley
napisał: Magda Tkacz (2017-04-15 21:47:28).

Kamila Gradka (ONE Pro Cycling) mieliśmy okazję zobaczyć w nowych barwach na Ślężańskim Mnichu, gdzie jechał bardzo aktywnie. Wielkanoc Polak spędza w Wielkiej Brytanii, gdzie wywalczył 2. miejsce w kryterium GP Chorley.Fot. ONE Pro Cycling


GP Chorley to kolejna edycja wyścigu z serii British Cycling Spring Cup, w której wystartowało 140 zawodników. Już na pierwszym okrążeniu powstała ucieczka 10 kolarzy, a wśród nich znalazł się Kamil Gradek (ONE Pro Cycling). Przewaga szybko wzrosła do półtorej minuty. Prowadząca grupa po upływie kilku kolejnych okrążeń zaczęła się dzielić, ale Polak wciąż jechał na czele.

Peleton postanowił scalić zawodników i doprowadzić do masowej walki, jednak Gradek był na tyle silny, że zdołał oddać kolejny atak i pozostać przed grupą zasadniczą. Z pomocą ruszyli mu Tom Stewart i Karol Domagalski (obaj ONE Pro Cycling).

Ostatecznie losy wyścigu rozegrały się w centrum Chorley. Sukces w wyścigu zapewnił sobie Ian Bibby z JLT Condor, który po solowej akcji w końcówce finiszował jako pierwszy. Gradek zaś wywalczył drugie miejsce, pokonując na kresce Edwarda Laveracka (JLT Condor) i Dextera Gardiasa (BIKE Channel Canyon).