pro-cycling.org
Lista startowa i trasa Amstel Gold Race 2017
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-04-15 21:07:37).

W wielkanocną niedzielę kolarze staną w szranki w Amstel Gold Race - holenderskim klasyku otwierającym tzw. tryptyk ardeński. Będzie to już 52. piwnej rywalizacji po szosach Limburgii - jej krętych, wąskich uliczkach i wymagających bergach.

Pojazdów będzie w sumie 35, jednak w tym roku trasa została nieco zmodyfikowana i sama meta nie znajduje się już na słynnym Caubergu, a na poprzedzającej go prostej. Oznacza to, że wyścig powinien być bardziej otwarty dla sprinterów.

Pośród blisko 200 uczestników 52. edycji Amstel Gold Race znalazło się w sumie ośmiu Polaków. To trio ze Sky - Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski i Łukasz Wiśniowski - jak również Tomasz Marczyński z Lotto Soudal oraz połówka składu CCC Sprandi Polkowice, które mimo kradzieży (i późniejszego odzyskania) sprzętu nie mogła sobie podarować tak prestiżowego startu.




INFORMACJE

52. Amstel Gold Race

Data: 16 kwietnia 2017
Miejsce: Holandia
Kategoria: 1.UWT UCI
Całkowity dystans: 261 km

TRASA




Fot. Amstel Gold Race


Fot. Amstel Gold Race


LISTA STARTOWA


BAHRAIN - MERIDA

1 GASPAROTTO Enrico Italy
2 ARASHIRO Yukiya Japan
3 BOLE Grega Slovenia
4 WANG Mei Yin China
5 COLBRELLI Sonny Italy
6 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon Basque Country
7 GARCIA CORTINA Ivan Spain
8 VISCONTI Giovanni Italy

TEAM SKY

11 KWIATKOWSKI Michał Poland

12 DOULL Owain United Kingdom
13 GEOGHEGAN HART Tao United Kingdom
14 GOŁAŚ Michał Poland

15 HENAO GOMEZ Sebastian Colombia
16 HENAO MONTOYA Sergio Colombia
17 WIŚNIOWSKI Łukasz Poland

18 VAN POPPEL Danny Netherlands

QUICK STEP FLOORS

21 GILBERT Philippe Belgium
22 BRAMBILLA Gianluca Italy
23 DEVENYNS Dries Belgium
24 STYBAR Zdenek Czech Republic
25 JUNGELS Bob Luxembourg
26 MARTIN Daniel Ireland
27 VAKOC Petr Czech Republic
28 SCHACHMANN Maximilian Germany

MOVISTAR TEAM

31 VALVERDE BELMONTE Alejandro Spain
32 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto Colombia
33 ERVITI Imanol Spain
34 HERRADA LOPEZ Jesús Spain
35 MORENO FERNANDEZ Daniel Spain
36 ROJAS GIL Jose Joaquin Spain
37 SUTHERLAND Rory Australia
38 SOLER GIMENEZ Marc Spain

ORICA - SCOTT

41 KREUZIGER Roman Czech Republic
42 ALBASINI Michael Switzerland
43 HEPBURN Michael Australia
44 GERRANS Simon Australia
45 IMPEY Daryl South Africa
46 JUUL JENSEN Christopher Denmark
47 KEUKELEIRE Jens Belgium
48 HAYMAN Mathew Australia

TEAM SUNWEB

51 MATTHEWS Michael Australia
52 CURVERS Roy Netherlands
53 GESCHKE Simon Germany
54 KELDERMAN Wilco Netherlands
55 BARGUIL Warren France
56 OOMEN Sam Netherlands
57 PREIDLER Georg Austria
58 TIMMER Albert Netherlands

LOTTO - SOUDAL

61 WELLENS Tim Belgium
62 BENOOT Tiesj Belgium
63 DE BIE Sean Belgium
64 MARCZYŃSKI Tomasz Poland

65 MERTZ Rémy Belgium
66 VANENDERT Jelle Belgium
67 VAN DER SANDE Tosh Belgium
68 DE CLERCQ Bart Belgium

BMC RACING TEAM

71 VAN AVERMAET Greg Belgium
72 DE MARCHI Alessandro Italy
73 DILLIER Silvan Switzerland
74 GERTS Floris Netherlands
75 HERMANS Ben Belgium
76 OSS Daniel Italy
77 TEUNS Dylan Belgium
78 SCHÄR Michael Switzerland

TEAM LOTTO NL - JUMBO

81 BOOM Lars Netherlands
82 BATTAGLIN Enrico Italy
83 TOLHOEK Antwan Netherlands
84 LINDEMAN Bertjan Netherlands
85 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Spain
86 MARTENS Paul Germany
87 ROOSEN Timo Netherlands
88 TANKINK Bram Netherlands

BORA-HANSGROHE

91 KONRAD Patrick Austria
92 BASKA Erik Slovakia
93 BENEDETTI Cesare Italy
94 BURGHARDT Marcus Germany
95 MCCARTHY Jay Australia
96 MUHLBERGER Gregor Austria
97 PFINGSTEN Christoph Germany
98 SCHWARZMANN Michael Germany

TREK-SEGAFREDO

101 BEPPU Fumiyuki Japan
102 CARDOSO Andre Fernando S. Martins Portugal
103 DANIEL Gregory United States
104 FELLINE Fabio Italy
105 GOGL Michael Austria
106 GUERREIRO Ruben Portugal
107 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Spain
108 THEUNS Edward Belgium

ASTANA PRO TEAM

111 FUGLSANG Jakob Denmark
112 GATTO Oscar Italy
113 GRIVKO Andriy Ukraine
114 DE VREESE Laurens Belgium
115 LUTSENKO Alexey Kazahkstan
116 BRESCHEL Matti Denmark
117 STALNOV Nikita Kazahkstan
118 VALGREN ANDERSEN Michael Denmark

TEAM KATUSHA-ALPECIN

121 BIERMANS Jenthe Belgium
122 KUZNETSOV Vyacheslav Russia
123 LAMMERTINK Maurits Netherlands
124 ZABEL Rick Germany
125 MATHIS Marco Germany
126 PLANCKAERT Baptiste Belgium
127 WÜRTZ SCHMIDT Mads Denmark
128 VICIOSO ARCOS Angel Spain

AG2R LA MONDIALE

131 CHEREL Mickaël France
132 DOMONT Axel France
133 GAUTIER Cyril France
134 GOUGEARD Alexis France
135 DUVAL Julien France
136 NAESEN Oliver Belgium
137 VANDENBERGH Stijn Belgium
138 JAUREGUI Quentin France

FDJ

141 COURTEILLE Arnaud France
142 EIKING Odd Christian Norway
143 VICHOT Arthur France
144 MOLARD Rudy France
145 PINEAU Cedric France
146 REZA Kévin France
147 ROUX Anthony France
148 VAUGRENARD Benoît France

UAE - TEAMEMIRATES

151 FARIA DA COSTA Rui Alberto Portugal
152 BONO Matteo Italy
153 MARCATO Marco Italy
154 MOHORIC Matej Slovenia
155 MORI Manuele Italy
156 PETILLI Simone Italy
157 SWIFT Ben United Kingdom
158 ULISSI Diego Italy

CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM

161 LANGEVELD Sebastian Netherlands
162 BETTIOL Alberto Italy
163 VAN BAARLE Dylan Netherlands
164 CLARKE Simon Australia
165 HOWES Alex United States
166 SKUJINS Toms Latvia
167 SLAGTER Tom Jelte Netherlands
168 CANTY Brendan Australia

DIMENSION DATA

171 HAAS Nathan Australia
172 PAUWELS Serge Belgium
173 JANSE VAN RENSBURG Jacques South Africa
174 KING Benjamin United States
175 REGUIGUI Youcef Algeria
176 SBARAGLI Kristian Italy
177 VAN ZYL Johann South Africa
178 VENTER Jacobus South Africa

SPORT VLAANDEREN-BALOISE

181 VAN HECKE Preben Belgium
182 DECLERCQ Benjamin Belgium
183 DELTOMBE Kevin Belgium
184 LIETAER Eliot Belgium
185 SPRENGERS Thomas Belgium
186 VAN GESTEL Dries Belgium
187 DE GENDT Aimé Belgium
188 VAN ROOY Kenneth Belgium

ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ

191 ARIESEN Tim Netherlands
192 BUDDING Martijn Netherlands
193 LIGTHART Pim Netherlands
194 MEIJERS Jeroen Netherlands
195 RIESEBEEK Oscar Netherlands
196 TUSVELD Martijn Netherlands
197 VAN DER HOORN Taco Netherlands
198 VAN DER LIJKE Nick Netherlands

WANTY – GROUPE GOBERT

201 BAUGNIES Jérôme Belgium
202 DEGAND Thomas Belgium
203 MARTIN Guillaume France
204 VANSPEYBROUCK Pieter Belgium
205 SMITH Dion New Zealand
206 MEURISSE Xandro Belgium
207 MINNAARD Marco Netherlands
208 PASQUALON Andrea Italy

BARDIANI CSF

211 BARBIN Enrico Italy
212 BOEM Nicola Italy
213 CICCONE Giulio Italy
214 MAESTRI Mirco Italy
215 MARONESE Marco Italy
216 ROTA Lorenzo Italy
217 ALBANESE Vincenzo Italy
218 SIMION Paolo Italy

CCC SPRANDI POLKOWICE

221 PATERSKI Maciej Poland
222 KUREK Adrian Poland
223 PALUTA Michał Poland
224 KOCH Jonas Germany
225 PONZI Simone Italy
226 SISR Frantisek Czech Republic
227 KACZMAREK Jakub Poland
228 TRATNIK Jan Slovenia


DIRECT ENERGIE


231 COQUARD Bryan France
232 CALMEJANE Lilian France
233 HUREL Tony France
234 GRELLIER Fabien France
235 HIVERT Jonathan France
236 OURSELIN Paul France
237 SICARD Romain Basque Country
238 TULIK Angelo France