pro-cycling.org
Esteban Chaves wraca do ścigania
napisał: Artur Pierzyński (2017-04-15 15:43:18).

Ostatnie miesiące nie należą do najlepszych dla Estebana Chavesa. Jak do tej pory najbardziej udanym był dla niego ubiegły sezon. Kolumbijczyk zajął 2. miejsce na podium we włoskim Giro, 3. w hiszpańskiej Vuelcie, a także stanął na najwyższym stopniu podium w Il Lombardia i Giro dell’Emilia.Fot. Santos Tour Down Under


W tym roku udało mu się zająć 2. miejsce w Tour Down Under i 9. w Herald Sun Tour, po którym nabawił się kłopotów z kolanami. Wykluczyło go to z rywalizacji na kilka tygodni i spowodowało zmiany w kalendarzu wyścigów. Po skończonej rehabilitacji Esteban zaczyna powoli budować formę przed swoim debiutem w Tour de France. W powrocie do pełni kondycji ma pomóc mu start w jednym wyścigu, ale nie zdecydował jeszcze czy będzie to Critérium du Dauphiné czy Tour de Suisse.

- Jestem podekscytowany - powiedział Chaves. - To będzie mój pierwszy raz w Tour de France i to jest moje jedyne marzenie. Cała ta historia zaczęła się kiedy oglądałem wyścig razem z tatą na kanapie. To było moje jedyne marzenie, żeby przejechać przez Pola Elizejskie, więc mój pierwszy Tour de France będzie naprawdę ekscytujący.