pro-cycling.org
Elisa Longo Borghini utrzymuje prowadzenie w rankingu WWT
napisał: Mateusz Pikos (2017-03-20 18:37:01).

W niedzielę rozegrano kolejny wyścig cyklu Women's World Tour. Tym razem panie ścigały się we włoskim klasyku Trofeo Alfredo Binda. Po trzech imprezach cyklu prowadzenie zachowała zwyciężczyni Strade Bianche, na drugie miejsce awansowała Elena Cecchini. Z kolei w klasyfikacji młodzieżowej najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką jest Uttrup Ludwig.Fot. Wiggle High5


25-letnia Włoszka z Wiggle High5 zawdzięcza prowadzenie dzięki zwycięstwu w pierwszym wyścigu cyklu. Przed tygodniem powiększyła swój dorobek punktowy zajmując miejsce tuż za podium w Ronde van Drenthe. W niedzielę finiszowała z kolei na dziewiątym miejscu w Cittiglio i ponownie dodała tym samym nieco punktów na swoje konto.

Jednakże po piętach Longo Borghini depcze jej rodaczka, Elena Cecchini. Zawodniczka Canyon Sram Racing również od początku sezonu nie opuściła czołowej dziesiątki w najważniejszych imprezach. Najlepszym rezultatem w jej wykonaniu jest drugie miejsce w holenderskim Ronde van Drenthe.

Pierwszej dziesiątki nie opuściła także sklasyfikowana na trzecim miejscu Annemiek van Vleuten (Orica Scott). Holenderka dwukrotnie kończyła World Tourowe imprezy na piątej pozycji i raz na szóstym miejscu.

Polskich kibiców powinna ucieszyć piąta lokata Katarzyny Niewiadomej (WM3 Energie). Wspomnieć warto, że mistrzyni Polski jest jedną z nielicznych zawodniczek w czołówce rankingu, która nie startowała we wszystkich dotychczasowych wyścigach cyklu. Jak zapewne wszyscy doskonale pamiętamy Kasia finiszowała druga na Piazza del Campo. Niedzielne zmagania ukończyła natomiast na ósmym miejscu.