pro-cycling.org
Coryn Rivera wygrywa Trofeo Alfredo Binda
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-03-19 18:19:50).

Zwycięstwem Coryn Rivery (Team Sunweb) zakończyła się niedzielna rywalizacja kobiet we włoskim klasyku Alfredo Treofeo Binda, zaliczanego do cyklu Women's World Tour.Fot. Trofeo Binda


Lista startowa i trasa Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 2017
Wyniki Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 2017

Z Taino do Cittiglio wiodła 131-kilometrowa trasa 19. edycji włoskiego wyścigu o trofeum Alfredo Bindy. W szranki stanęły najlepsze kolarki światowego peletonu, a pośród nich cztery Polki - Małgorzata Jasińska (Cylance), Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) oraz Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta (WM3 Energie).

Trasa podzielona była na dojazd i rundy - jedną dużą oraz cztery mniejsze, po 17,5-kilometra. W drugiej części dystansu dziewczyny mierzyły się z podjazdami pod Castalzuigno i Orino. Pokonując ostatnie ze zniesień do mety pozostawało im niespełna 8 kilometrów.

Pagórkowata trasa pokonywana w żwawym tempie doprowadziła do rozsypania się peletonu, a na finałowy kilometr wjechała około 30-osobowa grupa. Na długi finisz zdecydowały się Coryn Rivera (Team Sunweb) i Arlenis Sierra (Astana Women's Team) i choć na kresce obie podniosły ręce do góry, nieznacznie szybsza okazała się ta pierwsza. Miejsca na podium dopełniła Cecilia Uttrup Ludwig (Cervelo-Bigla).

W wyścigu znakomicie spisały się Polki - na trasie widoczna była Jasińska, zaś Bujak i Niewiadoma zakończyły rywalizację w czołówce, zajmując kolejno 7. i 8. miejsce.