pro-cycling.org
Kennaugh z ambicjami na generalkę Wielkiego Touru
napisał: Magda Tkacz (2017-03-18 14:01:18).

To ten moment sportowej kariery, kiedy to Peter Kennaugh chciałby pójść nieco wyżej. Marzeniem zawodnika, które ma zamiar spełnić, jest złapanie się w top 10 - 15 generalki Wielkiego Touru.Fot. Team Sky


Nie chcę być tylko robotnikiem dla innych, który pomaga kiedy trzeba, a potem traci kolejne minuty. Moim celem jest zbliżenie się do pierwszej dziesiątki w generalce. Chcę konsekwentnie dążyć do tego, gdy w górach peleton zredukuje się do 10-15 zawodników - chcę tam być - mówi ambitnie Kennaugh.

Wydawałoby się, że Peter Kennaugh jest kolarzem z predyspozycjami do jednodniowych sukcesów, a teraz z zaangażowaniem ukierunkował się na poprawę pozycji w klasyfikacjach generalnych i to Wielkich Tourów. Nie można mu odmówić umiejętności jazdy w górach, ale czy jest w stanie przez trzy tygodnie walczyć równie zawzięcie, aby na koniec wyścigu zająć upragnione miejsce?

Mam w tym roku 28 lat i myślę, że to dobry moment. Powiedziałem sobie: "Chciałbym być koło 15- stki w generalce Grand Touru w ciągu kolejnych dwóch lat". Zajmowałem już dobre miejsca w mniejszych etapówkach, a teraz przyszedł czas zmierzyć się z tymi najważniejszymi.