pro-cycling.org
Swift: Nie mam złudzeń
napisał: Magda Tkacz (2017-03-18 00:01:03).

Ben Swift (UAE Team Emirates) w nowej ekipie otrzymał więcej szans na liderowanie, a jedną z pierwszych jest Milano-San Remo. Jednak kolarz mówi wprost: Nie mam złudzeń, że zdołam wygrać.Fot. UAE Team Emirates


Trzecie miejsce w 2014 roku, drugie miejsce w ubiegłym, a teraz? Ben Swift powinien w końcu stanąć na najwyższym stopniu podium w Milano - San Remo, ale sam mówi, że nie ma na to złudzeń. Mogę wskazać 30 facetów, którzy będą liczyć na to tak samo jak ja. Nie lubię głosić przed wyścigiem "Mogę wygrać!", to nierealne, tak wiele ludzi ma ten sam cel.

Miałem naprawdę udaną zimę pod względem treningów, niczego mi nie brakowało. Moje wyniki dotychczas może nie były rewelacyjne, ale czuję się znacznie lepiej niz rok temu. Zespół pomógł skupić mi się na tym celu. Słuchają tego co chciałbym zrobić i podejmują decyzję. Mamy plan, który realizujemy - mówi Swift.

Monument liczy sobie 292 kilometry, kolarze z Mediolanu wyruszą wzdłuż wybrzeża do San Remo. Po drodze zawodnicy zmierzą się z trzema podjazdami, Capi, Cipressa i Poggio. Ciężko przewidzieć losy tak długiego i ważnego wyścigu, ale decydująca może być wspinaczka pod Poggio, na ledwie 5 kilometrów do końca.