pro-cycling.org
Froome, Thomas i Landa na Volta a Catalunya
napisał: Magda Tkacz (2017-03-17 23:03:27).

Już w poniedziałek rozpocznie się Volta a Catalunya, a Team Sky ogłosił, że z pośród ośmiu zawodników, którzy pojadą w tym wyścigu, znaleźli się Chris Froome, Geraint Thomas i Mikel Landa.
Fot. Team Sky


Trzech jakże ważnych zawodników Team Sky pojedzie w Volta a Catalunya. Chris Froome wystartuje w tym roku po raz pierwszy w Europie i będzie to sprawdzian po półtoramiesięcznym bloku treningowym oraz ocena przygotowań względem Tour de France. Z kolei Geraint Thomas i Mikel Landa, którzy ledwie trzy dni temu zakończyli Tirreno-Adriatico, staną na starcie, mając na uwadze majowe Giro d'Italia.

Thomas pokazał się z dobrej strony we Włoszech, wygrywając 2. etap i będąc na 5. miejscu w klasyfikacji końcowej. Gdyby nie pechowa jazda drużynowa na czas, to miałby szansę stanąć na podium. Jazda Brytyjczyka w Hiszpanii może przynieść podobne efekt, jednak oczy kibiców zapewne z ciekawością zerkną na Frooma. W składzie na etapówkę znaleźli się Peter Kennaugh, Philip Deignan, Vasil Kiryienka, Mikel Nieve i Diego Rosa.