pro-cycling.org
Bahrain Merida w tunelu aerodynamicznym
napisał: Mateusz Dudek (2017-03-17 22:47:24).

Kolarze ekipy Bahrain Merida korzystając z kilku dni przerwy między wyścigami we Włoszech udali się na testy do tunelu aerodynamicznego w Mediolanie.Fot. Merida Bikes


Dla chłopaków z Bahrajnu była to pierwsza wizyta w tunelu aerodynamicznym. Celem było wypracowanie możliwie najlepszych rozwiązań, które pomogą uzyskać przewagę podczas wielkich torów. Ponadto kolarze wraz z grupą specjalistów pracowali nad dobraniem idealnej, indywidualnej konfiguracji ustawień w rowerze WARP TT, na którym w tym sezonie zawodnicy Bahrain-Merida ścigają się podczas etapów jazdy na czas.

Inżynierowie Merida podczas testów i badań korzystali również z pomocy specjalistów z formuły 1, którzy wskazali jak różne elementy wyposażenia roweru m.in. kable czy licznik, wpływają na ewentualny spadek wartości aerodynamicznych. Badaniom jeśli chodzi o właściwości aerodynamiczne poddane zostały również elementy takie jak: opony, kaski czy koła.

W testach uczestniczyli m.in. Vincenzo Nibali oraz Ion Izaguirre, którzy mają pełnić rolę liderów ekipy podczas największych wyścigów. Oprócz nich w Mediolanie pojawili się także specjaliści w jeździe na czas: Ramunas Navardauskas, Manuele Boaro, Kanstantsin Siutsou and David Per oraz młody Ondrej Cink, który w zawodowym peletonie stawia dopiero swoje pierwsze kroki.