pro-cycling.org
Handzame Classic: Zwycięstwo Kristofera Halvorsena, 11. Banaszek
napisał: Mateusz Dudek (2017-03-17 20:46:30).

Kristofer Halvorsen (Team Joker Icopal) zwyciężył w jednodniowym wyścigu Handzame Classic. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) finiszował na 11. miejscu.

Wyniki Handzame Classic 2017

Podczas 15. edycji kolarze mieli do pokonania 193km z Bredene do Kortemark. Lekko pofałdowana trasa, zawierająca kilka sektorów brukowanych po raz kolejny faworyzowała sprinterów. Namieszać mógł ewentualnie boczny wiatr, z którym miał zmierzyć się peleton.

Zaraz po starcie do ataku ruszyło kilkunastu kolarzy w tym m.in. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice). Peleton jednak postanowił nie odpuszczać tej akcji i dość wcześnie ruszył w pogoń co też spowodowało iż w pewnym momencie główna grupa rozpadła się na kilka mniejszych. Ostatecznie w połowie dystansu wszyscy kolarze jechali ponownie razem.

Ok. 70km kolejną ucieczkę zawiązali Jonas Koch (CCC Sprandi Polkowice) oraz Timothy Stevens (Pauwels sauzen), do których po kilku kilometrach dołączyli jeszcze Iljo Keisse (Quick-Step Floors), Lukas Postlberger (Bora – Hansgrohe), Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect) i Mads Schmidt (Team Katusha – Alpecin). Udało im się wypracować i utrzymywać ok. 40 sekund przewagi nad mocno przerzedzonym już wówczas peletonem.

Jednak grupy mające w swoim składzie dobrych sprinterów nie dawały za wygraną i uciekinierzy zostali złapani 35km przed metą. Od tego momentu kolejne próby ataków były już bezskuteczne. Taki stan rzeczy spowodował iż o zwycięstwie decydował masowy sprint.

Najszybszy okazał się mistrz świata orlików Kristofer Halvorsen (Team Joker Icopal), który na kresce wyprzedził Adama Blythe’a (Aqua Blue Sport) oraz Kenny Dehaesa (Wanty-Groupe Gobert).

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), który finiszował jedenasty.