pro-cycling.org
Kwiatkowski i Viviani poprowadzą Team Sky w Milano-San Remo
napisał: Mateusz Pikos (2017-03-16 23:23:32).

Team Sky wytypowało dwójkę liderów na zbliżającą się „La Primaverę”. Za jak najlepszy wynik „niebiańskich” odpowiadać będa Michał Kwiatkowski i Elia Viviani. Z kolei Ian Stannard i Luke Rowe mają za zadanie wspomóc wcześniej wspomnianą dwóję. Dla drugiego z nich będzie to także etap przygotowań do belgijskich klasyków.Fot. Team Sky


Wraz z Geraintem Thomasem i Michałem Kwiatkowskim, którzy opuścili pierwsze wyścigi klasyczne sezonu, brytyjski zespół przygotowuje się do dwóch możliwych rozstrzygnięć w pierwszym monumencie. Niezmiennie od lat kolarze stają na starcie w stolicy Lombardii i udają się w kierunku nadmorskiego San Remo.

- Viviani przy odrobine szczęścia może powalczyć przy okazji finiszu z grupy. W innym razie mamy Kwiatkowskiego, który jest nieprzewidywalny, widzieliśmy przed rokiem jak silny jest. W sprzyjających okolicznościach może rozstrzygnąć wyścig na wzniesieniu - powiedział Rowe w rozmowie z Cyclingnews.

Luke Rowe, który walczył już w klasykach pod koniec lutego skupi się przede wszystkim na zbliżających się wyścigach w Belgii. Pominie on jednak De Panne i Dwars door Vlaanderen. Jak sam mówi - Dla mnie jest Milano-San Remo, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde Van Vlaanderen, Scheldeprijs i Paris-Roubaix . Decyzję tę tłumaczy w następujący sposób - Nie mamy zbyt wielu specjalistów od klasyków. Jesteśmy dziewięcioosobowym składem i mamy osiem wyścigów w niewielkim przedziale czasowym. Jest to męczące dla nas.