pro-cycling.org
Sagan: Jestem faworytem każdego wyścigu
napisał: Artur Pierzyński (2017-03-16 22:05:07).

Peter Sagan jest wielkim faworytem zbliżającego się Mediolan – San Remo. Podczas gdy niektórzy zawodnicy mają tylko jedną z wielu cech potrzebnych do wygrywania we włoskich klasykach, Sagan ze swoimi umiejętnościami jest zdolny przetrzymać ataki na podjeździe pod Poggio i jeszcze wygrać sprint z metą w Via Roma.Fot. Bora - hansgrohe | Mario Stiehl


Sagan wystartuje w najbliższą sobotę w Mediolan – San Remo jako posiadacz tęczowej koszulki i ma nadzieję dołączyć do elitarnego grona mistrzów świata, którzy zdobyli ten monument. Dla większości zawodników presja związana ze startem w tym wyścigu jest nie do uniesienia i czasem przekracza ich możliwości. Sagan potrafi takie ciśnienie potraktować wzruszeniem ramion i zachować opanowanie jak na minionym Tirreno – Adriatico, kiedy zręcznie ominął kobietę, która przechadzała się z pieskiem dokładnie na wskroś toru jazdy Słowaka.

Sporą zagwozdką z kolei dla innych teamów jest to, jak pokonać beztroskiego Petera, który ostatnie dni przez wyścigiem spędza z żoną oraz kolegami z drużyny nad jeziorem Garda, gdzie planuje zrobić sobie trening przed startem. Nie zamierza tam także studiować nagrań wideo z poprzednich lat, ani zamartwiać się rywalami czy swoją formą.

- Myślenie zbyt wiele o wyścigu to ostatni problem jak mógłbym mieć - powiedział Sagan zapytany o Mediolan – San Remo po ukończeniu Tirreno – Adriatico . - Już nie czuję tej specyficznej presji. Po siedmiu latach przyzwyczaiłem się już, że jestem faworytem każdego wyścigu. Jestem szczęśliwy mając takie poczucie. Mogę mieć tylko nadzieję, że będzie to trwać najdłużej jak to możliwe.