pro-cycling.org
Nadchodzi Mnich, Ślężański Mnich
napisał: Mateusz Dudek (2017-03-16 21:30:06).

Już 9 kwietnia oczy kolarskiej braci ponownie skierowane będą na Sobótkę, gdzie już po raz trzydziesty odbędzie się „Ślężański Mnich”.

Od kilku tygodni emocjonujemy się trwającym już za granicami naszego kraju sezonem. Na całe szczęście co raz większymi krokami zbliża się kwiecień, który dla fanów kolarstwa oznacza jedno: start sezonu kolarskiego w Polsce. A jeśli rozpoczęcie sezonu to Memoriał Romana Ręgorowicza czyli po prostu „Ślężański Mnich”.

Tegoroczna, trzydziesta edycja odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia. I mimo, że sezon 2017 w Polsce zostanie tym razem zainaugurowany 31 marca podczas wyścigu „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour”, to i tak dla wielu sezon zacznie się w Sobótce. „Ślężański Mnich” systematycznie od kilku lat buduje swoją markę dzięki perfekcyjnej organizacji za którą stoi Przemysław Bednarek i jego ludzie. Nie przypadkowo w ostatnich latach nistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym organizowane były właśnie tam.Kolarskie święto potrwa przez całą niedzielę. Zabawę rozpoczną amatorzy. Po nich przyjdzie czas na kategorie juniorskie a zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń będą wyścigi elity pań oraz panów, które rokrocznie dostarczają ogromnych emocji. Zeszłoroczną rywalizację w elicie wygrali Katarzyna Wilkos (Mat Atom Sobótka) oraz Paweł Franczak (Verva-ActiveJet Team), któremu udało się przełamać hegemonię ekipy CCC Sprandi Polkowice, której kolarze w Sobótce zwyciężali w latach 2009-2015.

Jak co roku przy okazji wyścigu nastąpi również odsłonięcie kolejnych tablic w Alei Sław Kolarstwa. Jak zapowiadają organizatorzy gośćmi specjalnymi będą Panie, prekursorki kolarstwa w Polsce. Po raz kolejny zapowiada się więc świetna impreza na której zdecydowanie warto się pojawić. Nas tam na pewno nie zabraknie i was również zachęcamy do pojawienia się 9 kwietnia u podnóża góry Ślęży, gdyż jak mawia głos polskiego kolarstwa Włodzimierz Rezner: „Kogo nie ma w Sobótce, ten nowego sezonu nie rozpoczął”.