pro-cycling.org
Nacer Bouhanni wygrywa Nokere Koerse
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-03-15 18:45:29).

Zwycięstwem Nacera Bouhanniego (Cofidis) zakończyła się rozgrywany dziś klasyk Nokere Koerse. Na dobrym, 9. miejscu finiszował Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki Danilith - Nokere Koerse 2017

W środowe popołudnie kolarze rywalizowali na belgijskich szosach w ramach 72. edycji klasycznego wyścigu Danilith - Nokere Koerse. Wiodąca po wymagających terenach trasa liczyła sobie w sumie 192 kilometry. Do walki zawodnicy przystąpili w Deinze, a po przejechaniu 100 kilometrów zaczęli zataczać rudy wokół Nokere. Na każdej 15-kilometrowej pętli czekał na nich krótki, brukowy podjazd kończący się na samej kresce.

Sporo kilometrów minęło, nim na czele uformowała się w końcu jakaś ucieczka. Po wielu próbach w jej składzie znaleźli się: Gaetan Bille (Vérandas Willems), Floris De Tier (LottoNL-Jumbo), Ludwig De Winter (WB Veranclassic), Elmar Reinders (Roompot), Hamish Schreurs (Israel Cycling Academy), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen) i Ole Forfang (Joker Icopal). Siódemka kręciła na czele z zapasem kilku minut i sytuacja utrzymywała się w takiej formie przez zdecydowaną większość pokonywanego dystansu.

Gdy do mety pozostawało niespełna 30 kilometrów ucieczka musiała pożegnać się ze swoją przygodę i została wchłonięta przez przerzedzony już peleton.

Im bliżej było mety, tym większe napięcie panowało wśród zawodników, co niestety przełożyło się na liczne kraksy, które wielu przekreśliły szanse na walkę o dobry wynik w klasyku.

W końcówce nieźle spisywali się kolarze polskiej ekipy CCC Sprandi Polkowice - widoczni byli m.in. Michał Paluta i Patryk Stosz, którzy narzucali mocne tempo na czele.

Na ostatni kilometr wpadła cała grupa, ale na finiszu wyjątkowo wcześnie mocniej docisnął na pedały Nacer Bouhanni (Cofidis). Nikt nie zdołał odpowiedzieć na uderzenie wyprowadzone przez Francuza i to właśnie on jako pierwszy przekroczył linię mety. Miejsca na podium wyścigu dopełnili Adam Blythe (Aqua Blue Sport) i Joeri Stallaert (Cibel - Cebon). Na dobrym, 9. miejscu zmagania ukończył najmłodszy zawodnik w peletonie, Alan Banaszek z CCC.