pro-cycling.org
Vincenzo Nibali: Musimy się jeszcze dotrzeć
napisał: Artur Pierzyński (2017-03-13 23:41:03).

Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) powiedział, że błędy popełniane w nowym zespole podczas Tirreno-Adriatico dają mu obraz pracy jaka jest jeszcze przed nimi do wykonania. Włoch na sobotnim podjeździe pod Terminillo stracił minutę i 43 sekundy, natomiast w niedzielę dotarł na Fermo z opóźnieniem 3 minut i 32 sekund.Fot. Bahrain-Merida | Bettini Photo


- Oczywiście dobrze byłoby pojechać z dobrym wynikiem, ale sezon jest długi i mamy przed sobą jeszcze wielkie cele, jak choćby Giro - powiedział Nibali. - To nie jest łatwe, etap z podjazdem pod Terminillo dał nam szansę poznać się w trakcie wspólnej pracy. Nigdy nie wykonywaliśmy jej w taki sposób, to był nasz pierwszy raz. Być może zbyt wcześnie zaczęliśmy prowadzić wyścig i to może był błąd?

Vincenzo przeszedł z końcem sezonu z Astany. Jak sam mówi ma lekką, około dwukilogramową nadwagę, która jak zażartował da mu trochę ciepła na włoskich szczytach Giro. W najbliższych miesiącach treningu jednym z punktów jest obóz na Teneryfie, który według Włocha pozwoli mu się pozbyć zbędnych kilogramów.

- Mam pewne braki kondycyjne, może moje nogi potrzebują jeszcze ścigania? - powiedział Vincenzo. - Na pewno muszę poprawić się na podjazdach. Z dnia na dzień idzie mi coraz lepiej. Być może to kwestia mojej wagi, ale mam jeszcze trochę czasu przed Giro.

Tegoroczne Giro d’Italia rozpocznie się 5 maja. Weźmie w nim udział kilku najsilniejszych zawodników jak choćby Nairo Quintana (Movistar), Geraint Thomas i Mikel Landa (Team Sky), Fabio Aru (Astana), Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) oraz bracia Adam i Simon Yates (Orica-Scott).

- Nie martwię się o Giro, mamy do niego jeszcze 1,5 miesiąca i prawie 2 do końca - powiedział trener drużyny Paolo Slongo. - Giro nie będzie problemem, jedynie jakaś wygrana w Tirreno poprawiłaby mu nastrój. Mamy jeszcze czas na zaprezentowanie się. Vincenzo pojechał Tirreno-Adriatico w dobrej formie, ale nie w najwyższej, mając na uwadze start w Giro. Dla zespołu byłoby dobrze wygrać, ale jest jak jest. Giro jest ważniejszym celem.