pro-cycling.org
Julian Alaphilippe o Paris-Nice i najbliższych planach
napisał: Mateusz Pikos (2017-03-13 23:31:16).

Zawodnik Quick-Step nie kryje zadowolenia z takiego rozpoczęcia sezonu. Mimo wyników osiąganych na przestrzeni ostatnich tygodni podchodzi on spokojnie do ewentualnego startu w pierwszym monumencie sezonu.Fot. A.S.O. / Kare Dehlie Thorstad


Kolejnym startem młodego Francuza po imponującym występie w Paris-Nice będzie Milano-San Remo. Jak podkreśla zawodnik Quick-Step Floors debiut w pierwszym monumencie z kalendarza ma być przede wszystkim przydatny w zbieraniu doświadczenia.

- Mój start powinien być niebawem potwierdzony, jednak dopiero będę miał okazję poznać trasę, której dotychczas nie pokonałem. Będzie to dla mnie nowe doświadczenie - mówi Alaphilippe według RTL. Jadę tam po naukę.

Wzniesienia na ostatnich kilometrach, zwłaszcza podjazd pod Poggio mogą przyczynić się do sprintu niewielkiej grupy, w której Alaphilippe może powalczyć o przyzwoity wynik. Quick-Step Floors powinien niebawem ogłosić ósemkę zawodników, których ujrzymy na linii startu w największym mieście Lombardii. Liderem belgijskiej drużyny zostanie najprawdopodobniej Fernando Gaviria. Młody Kolumbijczyk starował przed rokiem, jednak szanse na miejsce w czołówce zaprzepaściła kraksa na ulicach San Remo. Pod uwagę brany jest także Marcel Kittel i Matteo Trentin.

Początek sezonu w wykonaniu Alaphilippe jest imponujący, po 5. miejscu w generalce i wygraniu klasyfikacji młodzieżowej Abu Dhabi Tour powtórzył ten rezultat w Paris-Nice. Ponadto okazał się najaktywniejszym zawodnikiem „wyścigu ku słońcu” i wygrał po drodze etap indywidualnej jazdy na czas. Spędził też 3 dni w koszulce lidera, którą oddał po przedostatnim etapie na rzecz Sergio Henao.

- To był niesamowity tydzień dla mnie i zespołu, moje 5. miejsce i 3. miejsce Dana Martina - mówi Alaphilippe. - Gdyby ktoś powiedział mi coś takiego wcześniej nie uwierzyłbym w to.