pro-cycling.org
Udane zakończenie Tour of Rhodes w wykonaniu Polaków
napisał: Mateusz Pikos (2017-03-12 22:51:17).

Dzisiejszym etapem kolarze zakończyli trzydniowe zmagania na jednej z greckich wysp. Podczas ostatniego tygodnia Polscy kolarze niejednokrotnie zaznaczali swą obecność na Rodos. Tym razem na drugim miejscu zameldował się Alan Banaszek.Fot. Polski Związek Kolarski


Trzeci etap był także najdłuższym, kolarzy czekało 175 kilometrów do pokonania, a suma przewyższeń wyniosła niespełna 2000 metrów. Ostatnie wzniesienia peleton pokonywał na niespełna 50 kilometrów przed metą, fakt ten umożliwił nawiązanie walki w końcówce szybkim zawodnikom, którzy niezbyt dobrze radzą sobie w górach.

We wczesnej fazie rywalizacji od peletonu oderwała się pokaźna ucieczka. Wypracowana przewaga okazała się jednak niewystarczająca i grupa zasadnicza dopadła harcowników na około 60 kilometrów przed metą. Spore tępo pogoni skutkowało rozciągnięciem peletonu i ostatecznie w końcowej rozgrywce liczyło się około 30 kolarzy.Fot. Polski Związek Kolarski


Na drugim miejscu linię mety przekroczył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), reprezentujący tym razem barwy reprezentacji Polski. Musiał on uznać wyższość Alexandra Kampa (Team Veloconcept) z Danii. Podium uzupełnił natomiast Szwajcar, Thery Schir (Team Voralberg). Pozostali Biało-Czerwoni także zakończyli etap w pierwszej grupie. Na 6. Miejscu finiszował Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto), a na 28. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Każdy z Polaków zdołał dobrze zaprezentować się podczas trzydniowej etapówki. Wczorajszy etap zakończył się wygraną Szymona Rekity, który w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie pozycję około 5. miejsca. Poza miejscem w pierwszej dziesiątce ostatniego odcinka łupem Szymona Sajnoka padła klasyfikacja na najaktywniejszego zawodnika. Z kolei Alan Banaszek wywalczył pozycję na drugim stopniu podium podczas ostatniego dnia rywalizacji. Warto pamiętać, że przed tygodniem Alan okazał się najlepszy w klasyku rozgrywanym na Rodos.