pro-cycling.org
Drentse Acht van Westerveld: Zwycięstwo dla Chloe Hosking
napisał: Artur Pierzyński (2017-03-12 19:45:05).

Chloe Hosking (Alé Cipollini) została zwyciężczynią dzisiejszego Drentse Acht van Westerveld. Polkai Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła 16. pozycję.

Lista startowa i trasa Women's WorldTour Ronde van Drenthe 2017
Wyniki Women's WorldTour Ronde van Drenthe 2017

Trasa liczyła 143 km, zawodniczki miały do pokonania dwie sekcje bruku oraz w odróżnieniu od wczorajszego Ronde van Drenthe dwukrotnie zmagały się z podjazdem VAMberg.
Peleton jechał w dość mocnym tempem, które w połączeniu z podjazdami powodowało częste rozrywanie grupy. Około 40 km przed metą utworzyła się spora grupa ucieczkowa, jednak zawodniczki zostały doścignięte przez peleton. Na samotny atak decydowała się Roxane Knetemann (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), jednak i ona na 8 km przed metą została wchłonięta przez peleton.

Do mety dotarła cała grupa, z której na finiszu najmocniejsze okazały się Chloe Hosking (Alé Cipollini), Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies), a podium dopełniła Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans Cycling Team).