pro-cycling.org
Udane występy polskiej młodzieży
napisał: Mateusz Pikos (2017-03-11 21:34:42).

Niespełna przed tygodniem mieliśmy okazję cieszyć się ze zwycięstwa Alana Banaszka. Dziś w ślady kolegi poszedł Szymon Rekita, z kolei Agnieszka Skalniak zakończyła swój występ na drugim stopniu podium. Po raz kolejny młode pokolenie polskich kolarzy pokazuje, że możemy być spokojni o następców czołowych przedstawicieli Biało-Czerwonych w międzynarodowym peletonie.

Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) reprezentujący od tego sezonu barwy luksemburskiej grupy kontynentalnej startuje obecnie w International Tour of Rhodes. Wyścig ten jest wpisany do kalendarza imprez europejskiej unii kolarskiej i składa się z trzech etapów. Na starcie stanęło łącznie trzech Polaków: Alan Banaszek, Szymon Rekita i Szymon Sajnok.

W dniu dzisiejszym kolarze pokonali 172 kilometry pofałdowanej trasy, suma przewyższeń etapu wyniosła blisko 2500 metrów. Etap zakończył się zwycięstwem Rekity w pięknym stylu, przekroczył on linię mety osiem sekund przed kilkudziesięcioosobową grupą. W finiszu najlepiej poradzili sobie Skandynawowie. Podium uzupełnił drugi Ken Levi Eikeland (Team FixIT.no) z Norwegii, a na najniższym stopniu podium uplasował się Marcus Faglum (Team Tre Berg - Postnord) ze Szwecji.

Kolejne dobre wiadomości pochodzą z Półwyspu Apenińskiego, gdzie Agnieszka Skalniak (Astana Women Team) zameldowała się na drugim miejscu w Copa Sanremo in Fiorne. Wyścig ten co prawda nie jest wpisany do kalendarza UCI, gromadzi on jednak wiele zespołów, zwłaszcza z Włoch. Na trasie liczącej 81 kilometrów na panie czekał między innymi znany z Milano-San Remo podjazd Poggio. O losach zwycięstwa zadecydował finisz z 11-osobowej grupy. Poza Polką na podium znalazły się dwie Włoszki. Wygrała Marcie Cavalli (Valcar PBM), a trzecie miejsce przypadło Marii Arzuffi Allegrii (Valcar PBM).