pro-cycling.org
Algarve: Castroviejo przed Martinem, Kwiatkowski wiceliderem
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-02-17 19:15:32).

Mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas Jonathan Castroviejo (Movistar) sięgnął po etapowe zwycięstwo w trzecim dniu rywalizacji w Volta ao Algarve. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Pimoz Roglic (LottoNL-Jumbo), a na drugie miejsce wskoczył Michał Kwiatkowski (Team Sky).Fot. Movistar Team | BettiniPhoto.net


Wyniki 3. etapu Volta ao Algarve em Bicicleta 2017

Płaska jak stół była 18-kilometrowa trasa na której rozegrano dziś etap jazdy indywidualnej na czas. Krótki odcinek wiodący po ulicach Sagres nie stanowił większego wyzwania dla kolarzy także pod względem technicznym.

Początkowo zawodniczy zajmujący tzw. gorące krzesło zmieniali się dość systematycznie, aż w końcu usiadł na nim Lars Boom (LottoNL – Jumbo). Holender dotarł do mety z wynikiem 21 minut i 36 sekund, na długo przejmując prowadzenie w klasyfikacji etapowej.

Rezultat Booma pobił - zgodnie z oczekiwaniami - czterokrotny mistrz świata w tej specjalności, Tony Martin (Katusha-Alpecin), jednak Niemcowi zabrakło kilku sekund by przeskoczyć Jonathana Castroviejo (Movistar). Hiszpan wykręcił czas o 4 sekundy lepszy od Martina, sięgając po zwycięstwo.

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został z kolei Michał Kwiatkowski (Team Sky), awansując na pozycję wicelidera wyścigu. Liderem Volta ao Algarve został natomiast Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo).